Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chcę być bliżej Boga Kilka myśli o tym, co najważniejsze

Wojciech Osial

Chcę być bliżej Boga Kilka myśli o tym, co najważniejsze

14,63

 

"Krzyż stoi, podczas gdy świat się kręci. Pośród niepewności jedynie Bóg jest pewny! Jeśli chcesz wygrać życie trzymaj się krzyża".

Tę wielką prawdę podkreśla bp Wojciech Osial, którego książka stanowi próbę podpowiedzi, jak podjąć ów trud pracy nad sobą. Jest wprowadzeniem na drogę wskazaną przez Jezusa, aby nieść swój krzyż i zwyciężać w walce ze złem i nieprawością tego świata. Nie jest to łatwe, ale ma głęboki sens w perspektywie zbawienia. Książka podejmuje niektóre ze spraw, jakie Autor uważa za konieczne we współpracy z łaską Pana Boga na drodze życia wewnętrznego. Łączą się w nich rzeczy boskie z codziennymi, stare z nowymi, łatwe z trudnymi, co oczywiste, ponieważ nie można mówić o Bogu, bez odniesienia do ciężarów ludzkiej egzystencji czy pomijać rzeczy przeszłych, skupiając się wyłącznie na tych bieżących.
Wszystko to zostało opisane prostym językiem oraz wsparte licznymi cytatami i sentencjami, które pochodzą z wielu źródeł: głównie z Pisma Świętego, ale także od osób wyniesionych na ołtarze, ludzi Kościoła czy myślicieli z różnych epok. Autor niczego nie narzuca. Poszukuje, dzieli się przemyśleniami i zaprasza do refleksji. To szansa, aby czegoś się nauczyć i na nowo roztrząsnąć. Jak sam konstatuje: "Ciągle się musimy uczyć! Uczmy się zatem pilnie, aby zauważyć to, co w życiu najważniejsze. Przybliżmy się do Boga, aby wszystko zobaczyć inaczej".


AUTOR:
ks. bp Wojciech Osial, (ur. 1970), doktor habilitowany nauk teologicznych, biskup pomocniczy łowicki (mianowany przez papieża Franciszka w 2016 r.), kanonik honorowy Katedralnej Kapituły Łowickiej, wykładowca katechetyki m.in. w WSD w Łowiczu oraz na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rzeczoznawca ds. oceny programów nauczania i podręczników katechetycznych Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. W 2020 r. objął funkcję przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Jedność
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-4461-3

Liczba stron: 180

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 27,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...