Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chemia Zbiór zadań maturalnych Część 3 Matura od 2023 roku Chemia organiczna

Barbara Pac

Chemia Zbiór zadań maturalnych Część 3 Matura od 2023 roku Chemia organiczna

32,59

 

Prezentowana, trzecia część Zbioru zadań maturalnych koncentruje się tematycznie wokól zagadnień związanych z chemią organiczną (węglowodorami oraz jedno- i wielofunkcyjnymi pochodnymi węglowodorów).

Podobnie jak w części drugiej ostatni rozdział Zbioru to - niepojawiające się wcześniej na egzaminie maturalnym - Zadania z materiałem barwnym. Polecenia sformułowane w tych zadaniach odnoszą się do kolorowych fotografii ilustrujących substancje chemiczne lub przedstawiających przebieg jakiegoś doświadczenia..

Inny typ nieobecnych wcześniej na egzaminie maturalnym z chemii zadań oznaczonych symbolem. Aby rozwiązać problem postawiony w takim zadaniu (za co będzie mozna uzyskać 4 lub 5 punktów) trzeba wykazać się zdolnością łączenia różnych umiejętności.

Zadania w zbiorze oparte są na wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły ponadpodstawowej (zakres rozszerzony), a konstrukcyjnie przypominają te, które można znaleźć w Informatorze o egzaminie maturalnym z chemii od roku szkolnego 2022/23, opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, oraz w arkuszach maturalnych z ubiegłych lat.

Zadania w zbiorze są skonstruowane tak, aby ich rozwiązanie wymagało m.in. wnioskowania, rozstrzygania, uzasadniania, wykonywania obliczeń, projektowania doświadczeń chemicznych, a także analizy materiałów źródłowych. Bo takie właśnie umiejętności będą sprawdzane na egzaminie maturalnym z chemii.

Do wszystkich zadań dołączone są odpowiedzi.

Omega
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-726-7784-6

Liczba stron: 256

Format: 16.0x23.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...