Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chodź na dwór! Praktyczne ćwiczenia z przyrody

Catherine Ard

Chodź na dwór! Praktyczne ćwiczenia z przyrody

8.2

(6 ocen) wspólnie z

25,84

 

Jeśli podobała Wam się „To pestka!” to „Chodź na dwór” jest zdecydowanie dla Was! To książka, która zachęca dzieci do zabawy na świeżym powietrzu i odkrywania tego, co w trawie piszczy… Chodźcie na dwór! To fascynujące miejsce, które tylko czeka na podbój przez maluchy i ich ciekawskie umysły, dłonie i stopy. Czy to w ogrodzie, parku, czy okolicznym lesie, bliższe spojrzenie na przyrodę wydobędzie z dzieciaków początkujących architektów, zoolożki, dendrologów czy botaniczki, a także astronomki i detektywów. Dzięki zaproponowanym w książce aktywnościom dzieci przekonają się, czyje tropy można znaleźć w lesie i jak je rozpoznać, zrobią dowód osobisty drzewa, drzewne odbitki, leśne grzechotki i bazę. Zagrają w podchody, rozpalą ognisko, nauczą się czytać mapę oraz identyfikować insekty i gwiazdozbiory. A to tylko niewielka część aktywności, które ma do zaproponowania ta książka! Opisane w „Chodź na dwór” zajęcia inspirują dzieci do samodzielnej nauki o zwierzętach, roślinach i pogodzie, a także o tym, jak dbać o świat. Przede wszystkim jednak sprawiają im wielką frajdę i wychodzą na zdrowie! Catherine Ard jest autorką i redaktorką wielu książek dla dzieci. Mieszka w Bristolu wraz z rodziną i psem o imieniu Annie. Carla McRae - australijska ilustratorka, mieszka i pracuje w Melbourne. Tworzy ilustracje głównie dla wydawnictw i agencji reklamowych. W wolnych chwilach projektuje skarpetki i maluje wielkoformatowe murale.

Kropka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-670-2245-3

Tytuł oryginalny: Let's Play Outdoors. Exploring Nature For Children

Liczba stron: 56

Format: 21.0x26.0cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...