Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chodź, opowiem Ci Wrocław! WroOpowieści Rafała Dutkiewicza

Chodź, opowiem Ci Wrocław! WroOpowieści Rafała Dutkiewicza

28,77

 

Dzień dobry we Wrocławiu!


Zastanawiacie się, gdzie znaleźć pociąg jadący do nieba? Albo jak wpada się na pomysł, by przeciwlotniczy schron przerobić na muzeum sztuki? I dlaczego we Wrocławiu lata 30. XX wieku przetrwała tylko jedna synagoga? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie w „Chodź, opowiem Ci Wrocław! WroOpowieści Rafała Dutkiewicza”.

Niewiele jest przewodników, które tworzą ludzie, mający wpływa na to, jak wyglądają opisywane przez nich miejsca. A w przypadku tej książki tak właśnie jest!. Oto bardzo subiektywny przewodnik po stolicy Dolnego Śląska ułożony przez Rafała Dutkiewicza, wieloletniego prezydenta miasta, który, jak nikt inny w XXI wieku, wpłynął na to, jaki Wrocław jest obecnie. Znajdziemy tu najważniejsze zdaniem autora lokalizacje miasta, zarówno te historyczne, którym nie tak dawno temu przywrócono dawną świetność, jak i miejsca nowe, powstałe ledwie kilkanaście lat temu. One wszystkie, a także towarzyszące im historie, anegdoty oraz ilustracje autorstwa Jakuba Kamińskiego składają się na opowieść o Wrocławiu, która zainteresuje czytelników i czytelniczki w najróżniejszym wieku.


*

Dłuższy blurb, przynajmniej kilka zdań. To kolejne zdanie. I to też, takie długie. A tak w ogóle, prof. Miodek zadzwonił do mnie z prywatnego numeru i zaczął: „Kierowniku złoty, po tej stronie Miodek”. Chyba zmienię sobie stopkę, tak myślę..

Jan Miodek


Chodźcie, opowiem Wam Wrocław!

Rafał Dutkiewicz

Warstwy
Oprawa miękka

ISBN: 9788367186155

Liczba stron: 144

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...