Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Clarke & Kubrick

Alfonso Font

Clarke & Kubrick

6.7

(6 ocen) wspólnie z

93,22

 

CLARKE & KUBRICK KOsMICZNI SPECE SP. Z O.O. Chociaż imiona dwóch głównych bohaterów to nazwiska twórców filmu „2001: Odyseja Kosmiczna” (autora Arthura C. Clarke'a i reżysera filmowego Stanleya Kubricka), to ten zbiór opowiadań w większości
jest inspirowany opowiadaniami Roberta Sheckleya.

Clarke i Kubrick po raz pierwszy pojawili się w jednym z opowiadań "Opowieści o niedoskonałej przyszłości", zatytułowanym Deszcz.

Alfonso Font stworzył serię o tej nazwie dopiero w 1982 roku.

Clarke i Kubrick to dwaj przyjaciele/specjaliści. Ich praca pozwala im odwiedzać odległe światy i podróżować w czasie w celu rozwiązywania skomplikowanych spraw; czasem niezręcznie, czasem z pomysłowością, ale zawsze ich przygody skupiają
się na humorze i grotesce.

Elemental
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-960-9627-2

Tytuł oryginalny: Clarke & Kubrick

Liczba stron: 186

Elemental

Format: 230x300mm

Cena detaliczna: 129,00 zł

Tłumaczenie: Jakub Jankowski

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...