Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ćwiczenia duchowe w odosobnieniu

Maria od Jezusa z Agredy

Ćwiczenia duchowe w odosobnieniu

4.3

(3 oceny) wspólnie z

24,90

 

Ascetyczne dzieło znanej hiszpańskiej mistyczki i wizjonerki, po raz pierwszy przetłumaczone na język polski jest prawdziwym klejnotem w światowej literaturze religijnej. W swoich rozważaniach Autorka kładzie szczególny nacisk na prawdziwe, wewnętrzne życie religijne, będące fundamentem rozwoju duchowego, zarówno indywidualnego jak i wspólnotowego.

W Ćwiczeniach znajdziemy rozważania na temat pokuty, modlitwy i przygotowania do śmierci, Wyznanie wiary, jak również reguły życia wewnętrznego. Maria od Jezusa zaleca w nich rozważania Męki Pańskiej jako praktykę pokutną połączoną z rozmyślaniami nad własnym życiem i śmiercią z punktu widzenia dobra i zła, a więc tego, co przesądzi kiedyś o naszym zbawieniu lub potępieniu na życie wieczne. Takie ćwiczenie ma nieustannie przypominać wiernym, że śmierć jest nieuniknionym kresem człowieka, a życie jest tak naprawdę przygotowaniem do śmierci, która jest wielką sztuką. Motyw ten pojawia się często w objawieniach św. Brygidy Szwedzkiej, w dziełach św. Alfonsa Liguori czy nauczaniu św. ks. Jana Bosco.

Czytelnik odnajdzie na kartach Ćwiczeń naukę solidną i niezmienną, która od zarania chrześcijaństwa aż do dzisiaj stanowi fundament życia chrześcijańskiego, inspirację świętych i podwaliny cywilizacji chrześcijańskiej.

Wydawnictwo M
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-804-3400-4

Liczba stron: 206

Format: 11.8x16.8cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...