Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czarna legend Część 2

Anna Karbownik

Czarna legend Część 2

8.1

(17 ocen) wspólnie z

49,00

 

Mam na imię Elena.

Przyszłam na świat w Ávili w rodzinie bogatego kupca bławatnego i czas dzieciństwa pamiętam jako sielankę. A potem nastała Inkwizycja, która od kilku lat rozsnuwa nad Hiszpanią zasłonę strachu i ciemności, śmierci i rozpaczy. Od niedawna w naszym mieście orzeka nowy przewodniczący świętego trybunału, ojciec Armand Castellano de Corell i nie ma dnia, by kogoś nie aresztowano i nie poddano torturom. Ludzie zaczęli znikać z ulic, a płomienie stosów na placu spaleń palą się niemal bez przerwy.

Nikt nie jest bezpieczny, zwłaszcza moja rodzina, która ukrywa przed Inkwizycją pewien sekret, przez który wszyscy możemy zostać skazani na śmierć. Pierścień strachu zaciska się wokół nas coraz ciaśniej, szpiedzy trybunału depczą nam po piętach, zaś nowy przewodniczący jest ponoć bardzo gorliwy i skuteczny
w wymuszaniu zeznań na torturach.

Jednak ja poznałam brata Armanda jako cudownego lekarza i przyjaciela, który nigdy nie odmówił mi pomocy i chronił mnie na każdym kroku. Wraz z jego przyjazdem do Ávili zaświeciło dla mnie nowe słońce. Opowiem wam o nim. Opowiem o miłości niemożliwej w czasach największej pogardy dla człowieczeństwa. O miłości do inkwizytora…

Enterprise
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-784-7536-1

Liczba stron: 904

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...