Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czarolina Tom 2 Dziewczynka która kochała zwierzołaki

Paola Antista Sylvia Douyé

Czarolina Tom 2 Dziewczynka która kochała zwierzołaki

7.5

(63 ocen) wspólnie z

22,52

 

Drugi tom opowieści rozgrywającej się w miejscu, gdzie nadal żyją potwory z mitów, legend i baśni! Na wyspie Vorn trwa kurs na temat stworzeń fantastycznych, jednak dobrą zabawę i rywalizację między uczniami profesora Balzara zakłócają przerażające wydarzenia – ktoś zmienia istoty żywe w szklane posągi! Nastoletnia Czarolina, mająca moc rozpoznawania nadnaturalnych gatunków, podejrzewa, że sama nieświadomie uruchamia zaklęcie przemiany... Na szczęście w rozwiązaniu zagadki może liczyć na pomoc przyjaciół i profesora. Atmosfera na wyspie staje się coraz mroczniejsza, szczególnie że bohaterowie natykają się na nowe tajemnice dotyczące magicznych mieszkańców Vorn. Czarolina będzie musiała sprostać niebezpiecznym wyzwaniom, a przede wszystkim poznać prawdę o samej sobie! Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”).

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-9753-4

Tytuł oryginalny: Sorceline, vol. 2, La fille qui aimait les animonstres

Liczba stron: 48

Egmont

Format: 216x285mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Rok wydania: 2020

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...