Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czwarty kielich Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża

Scott Hahn

Czwarty kielich Odkrywanie tajemnicy Ostatniej Wieczerzy i krzyża

8.7

(25 ocen) wspólnie z

26,90

 

„Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!” (Mt 26, 42) – tak modlił się Jezus w Ogrójcu. Dlaczego porównywał swoją mękę do wypicia kielicha? I skoro ofiara Jezusa na Kalwarii jest jedna i wystarczająca, to dlaczego katolicy wierzą, że każda Eucharystia jest ofiarą?
Właśnie te pytania skłoniły młodego pastora prezbiteriańskiego Scotta Hahna do odkrywania tajemnic chrześcijańskiej Paschy. Sam siebie nazywał porucznikiem Columbo. I rzeczywiście – tropił ślady Eucharystii z pasją serialowego detektywa. To, co odkrył, było początkiem nawrócenia: autor został gorliwym katolikiem, a świadectwo, które dawał swoim życiem, doprowadziło do Kościoła katolickiego także jego rodzinę.
Czwarty, ostatni kielich wina należał do rytuału uczty paschalnej. Dlaczego Jezus nie podał go swoim uczniom? Dlaczego przerwał rytuał? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w fascynującej książce Scotta Hahna. To obowiązkowa lektura dla każdego, kto pragnie pogłębić swoje rozumienie Eucharystii!
ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista
Po lekturze książki Hahna zrodziły się we mnie dwa impulsy: byłem wdzięczny za krew, którą przelał za mnie Baranek, i chciałem jak najszybciej iść na Mszę. To chyba dobrze?
Marcin Jakimowicz, dziennikarz

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-660-6168-2

Tytuł oryginalny: The Fourth Cup: Unveiling the Mystery of the Last Supper and the Cross

Liczba stron: 192

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...