Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czysty kod w Pythonie. Twórz wydajny i łatwy w utrzymaniu kod wyd. 2

Czysty kod w Pythonie. Twórz wydajny i łatwy w utrzymaniu kod wyd. 2

45,78

 


Popularność Pythona, ulubionego języka programistów i naukowców, stale rośnie. Jest on bowiem łatwy do nauczenia się: nawet początkujący programista może napisać działający kod. W efekcie, mimo że Python pozwala na pisanie kodu przejrzystego i prostego w konserwacji, zdarzają się przypadki kodu źle zorganizowanego, nieczytelnego i praktycznie nietestowalnego. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest tendencja niektórych programistów do pisania kodu bez czytelnej struktury. Zidentyfikowanie takich problemów i ich rozwiązywanie nie jest łatwym zadaniem.

Dzięki tej książce nauczysz się korzystać z kilku narzędzi służących do zarządzania projektami napisanymi w Pythonie. Dowiesz się, czym się charakteryzuje czysty kod i jakie techniki umożliwiają tworzenie czytelnego i wydajnego kodu. Przekonasz się, że do tego celu wystarczą standardowa biblioteka Pythona i zestaw najlepszych praktyk programistycznych. Opisano tu szczegóły programowania obiektowego w Pythonie wraz z zastosowaniem deskryptorów i generatorów. Zaprezentowano również zasady testowania oprogramowania i sposoby rozwiązywania problemów poprzez implementację wzorców projektowych w kodzie. Pokazano też, jak można podzielić monolityczną aplikację na mikrousługi, by otrzymać solidną architekturę aplikacji.

W książce między innymi:

  • konfiguracja wydajnego środowiska programistycznego
  • tworzenie zaawansowanych projektów obiektowych
  • techniki eliminacji zdublowanego kodu i tworzenie rozbudowanych abstrakcji
  • zastosowanie dekoratorów i deskryptorów
  • skuteczna refaktoryzacja kodu
  • budowa solidnej architektury opartej na czystym kodzie Pythona

  • Helion
    Oprawa miękka

    Wydanie: 2

    ISBN: 978-83-283-8611-2

    Liczba stron: 360

    Format: 17.0x24.0cm

    Cena detaliczna: 79,00 zł

    Nie wiesz co przeczytać?
    Polecamy nasze najciekawsze artykuły

    Zobacz wszystkie
    10.04.2021

    Nusret – sam przeciwko wszystkim

    Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
    Czytaj dalej...
    05.03.2019

    5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

    Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
    Czytaj dalej...
    06.03.2019

    Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

    Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
    Czytaj dalej...
    05.03.2019

    Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

    Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
    Czytaj dalej...