Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Deadline

Sandra Brown

Deadline

7.5

(144 ocen) wspólnie z

21,29

Zaskakujące sekrety z przeszłości

Pasjonująca powieść o kłamstwach, które opowiadamy samym sobie, by przeżyć, i o tym, że nie można uciec przed przeszłością…

Uznany dziennikarz, Dawson Scott wrócił niedawno z Afganistanu. Przywiózł ze sobą koszmary, które nie pozwalają mu spać w nocy, i stres, który towarzyszy mu w dzień. Pewnego dnia od swojego źródła w FBI dowiaduje się, że wypłynęły nowe informacje w nierozwiązanej sprawie sprzed czterdziestu lat. Sprawie, która może się okazać największą w jego karierze.

Dawson wyjeżdża do Savannah, gdzie toczy się proces o domniemane morderstwo byłego komandosa Jeremy’ego Wessona, syna pary terrorystów, którzy od lat pozostają na liście najbardziej poszukiwanych przez FBI przestępców.

Zainteresowanie dziennikarza rośnie, gdy miejsce dla świadków zajmuje była żona Wessona, Amelia. Wbrew sobie obdarza ją i jej dwóch synków coraz głębszym uczuciem. Kiedy zatrudniona przez Amelię niania zostaje znaleziona martwa, sprawa przybiera niespodziewany obrót. Dawson staje się podejrzanym. Walcząc z własnymi demonami, zaczyna ścigać przestępców… i odkrywa zaskakujący sekret, jaki kryje się za ich historią.

Sandra Brown – amerykańska pisarka, autorka ponad 70 romansów oraz powieści kryminalnych i historycznych. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i wydane w 80 milionach egzemplarzy. W Polsce ukazały się, m.in.: „Twardziel”, „Lokator”, „Cięcie”, „Nieczysta gra”, „Zasłona dymna”, „Oblężenie”, „Rykoszet”, „Wyrok śmierci”, „Tornado”.

Świat Książki
Oprawa miękka

Tytuł oryginalny: Deadline

Liczba stron: 448

Świat Książki

Format: 125x200

Cena detaliczna: 36,90 zł

 

Co kryje się za książką?

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...