Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

DetokSS

Dariusz Grochal

DetokSS

30,06

 

Olgierd Obol, były komandos, walczy ze swoimi lękami, uśmierzając ból alkoholem i narkotykami. Po wielu nieudanych próbach wyjścia z nałogu trafia do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień POLANA, gdzie spotyka wyjątkowo atrakcyjną, a przede wszystkim kontrowersyjną panią psycholog Kamilę Olech-Nikoś. Jednak nawet ona nie jest w stanie przekonać mężczyzny, by poddał się rygorowi i kontynuował terapię. Obol ucieka.

To jednak nie koniec współpracy tych dwojga. Kiedy Olgierdowi urywa się film po zmieszaniu środków psychoaktywnych, wraca pod skrzydła pani psycholog, jednak na zupełnie innych niż w ośrodku zasadach. Metody, które stosuje Olech-Nikoś są niecodzienne.

Co wydarzy się w domku na odludziu? Co symbolizują wilkołaki w koszmarnych snach Olgierda? Czy stara wiejska znachorka jest w stanie pomóc w uleczeniu duszy byłego wojskowego? I co najważniejsze – jaki wpływ na współczesność ma historia niemieckich mieszkańców, którzy po wojnie musieli opuścić swe włości?

„DetokSS” to opowieść nie tylko o walce z uzależnieniem, ale pełna tajemnic historia, w których sen miesza się z jawą, a dawne, niemal zapomniane legendy odżywają.

Alternatywne
Oprawa miękka

ISBN: 9788366533905

Liczba stron: 247

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...