Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Die Legenden von Krakau Legendy o Krakowie

Iwański Zbigniew

Die Legenden von Krakau Legendy o Krakowie

17,00

 

Przekład: ks. dr Leszek Łysień

Der Erkenntnis Grundlage Krakauer Geschichte und Kultur, Bekanntheit Legenden von diese außerordentlich Stadt bildet. Eben sie geheimnisvolle Geistesverfassung und einzigartige Atmosphäre schaffen. In dem Buch kann man allgemein beliebteste finden, zum Beispiel von Drache auf dem Wawel, Pferdchen genannt Steckenpferdreiter, zwei Türme der Marienkirche oder Glocke genannte „Zygmunt“. Gleich anregenden auch sind Legenden von Tauben von Krakauer Marktplatz, Turmwächter von Marienturm oder Czakram auf Wawelberg. Für allen, die Krakau besuchen, äußerst anregende und höchst interesantes Lektüre werden. Es ist Buch für Erwachsene, Jugend und Kinder. Ein leicht lesbares bilderreich und märchenhaft Sprache, Krakau kennenlernen, sein Geschichte und Kultur erlaubt.
"Wer Krakauere Legenden nicht durchlas, der nach Krakau nicht einkehrt nochmals."


Legendy Krakowskie.

Podstawą poznania historii i kultury Krakowa jest znajomość legend o tym niezwykłym mieście. To one tworzą magiczny klimat i niepowtarzalną atmosferę Krakowa. W książce można znaleźć najpopularniejsze z nich, takie jak ta o smoku wawelskim, Lajkoniku, o dwóch wieżach Kościoła Mariackiego czy dzwonie Zygmunta. Równie interesujące są też legendy o gołębiach z krakowskiego rynku, hejnaliście z wieży mariackiej czy czakramie wawelskim. Dla wszystkich odwiedzających Kraków stają się niezwykle interesującą i pasjonującą lekturą. To książka dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Napisana barwnym i baśniowym językiem, pozwala poznać Kraków, jego historię i kulturę.
"Kto legend krakowskich nie przeczyta, ten do Krakowa ponownie nie zawita” :)

Petrus
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-772-0346-0

Liczba stron: 80

Format: 120x205mm

Cena detaliczna: 17,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...