Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dinozaury Encyklopedia dla dzieci 7-10 lat

Barbara Majewska

Dinozaury Encyklopedia dla dzieci 7-10 lat

17,47

 

Encyklopedia Dinozaury przybliża dzieciom najistotniejsze zagadnienia z zakresu anatomii, fizjologii i zachowania dinozaurów, krok po kroku przedstawia etapy ewolucji dinozaurów, od ich pojawienia się na Ziemi po ich wyginięcie; omawia gatunki i rodzaje dinozaurów, ukazując ich niezwykłą różnorodność, wiedzę o dinozaurach uzupełnia dzięki rozbudowanemu korpusowi graficznemu, złożonemu z ponad stu realistycznych ilustracji, wiernie odtwarzających wygląd prehistorycznych gadów i środowiska, w którym żyły; wprowadza dziecko w arkany paleontologii i pozwala zrozumieć rolę i misję naukowców badających historię życia dinozaurów na Ziemi; podaje mnóstwo ciekawostek o fascynujących gadach, które stąpały przed milionami lat po Ziemi, na której dzisiaj mieszkamy; opatrzona jest indeksem ułatwiającym wyszukiwanie poszczególnych dinozaurów.

Książki popularnonaukowe dla dzieci z serii Encyklopedia dla dzieci w wieku 7-10 lat stanowią przystępne i atrakcyjne kompendium wiedzy z określonych dziedzin nauki. Zasób informacji zawarty w encyklopediach wykracza nieco poza program nauczania w klasach I-V szkoły podstawowej, pozwalając dziecku nie tylko utrwalić, ale i poszerzyć horyzonty zdobytej w szkole wiedzy. Na szczególne wyróżnienie w tych cennych publikacjach zasługują jakość prostych i zrozumiale sformułowanych  tekstów oraz wartościowa szata graficzna, uatrakcyjniająca i wzbogacająca lekturę. Encyklopedie skonstruowane są w taki sposób, żeby dziecko mogło je czytać w całości – od początku do końca, bądź wybiórczo – koncentrując się na wybranych rozdziałach tematycznych.Encyklopedia dla dzieci w wieku 7-10 lat stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną zarówno do pracy w szkole, jak i w domu.

Siedmioróg
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-827-9092-4

Liczba stron: 64

Format: 20.5x28.5cm

Cena detaliczna: 32,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...