Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziki kwiat. Niezwykłe życie w Afryce i zagadkowa śmierć

Mark Seal

Dziki kwiat. Niezwykłe życie w Afryce i zagadkowa śmierć

6.8

(29 ocen) wspólnie z

37,43

 

W końcu do niej wrócił, przyleciał o świcie trzynastego stycznia 2006 roku. Nie odbyło się to jednak tak, jak o tym od dawna marzyła. Nie przyjechał, by znowu dzielić życie z kobietą, która kiedyś była jego żoną, partnerką i najlepszą przyjaciółką, kobietą, którą pozostawił, by przez szesnaście lat samotnie żyła w Afryce.
Przybył, by zebrać to, co po niej pozostało.

Dziki kwiat to frapująca opowieść dokumentalna, w której wątek życia i śmierci oddanej sprawie ekolog rozrasta się w historię oszałamiająco pięknego, lecz zagrożonego kraju.
W styczniu 2006 roku w swoim domu położonym w Kenii nad brzegiem jeziora Naivasha została zamordowana Joan Root, badaczka i obrończyni przyrody, nominowana do Oscara współautorka filmów przyrodniczych. Czy ta napaść była próbą rabunku, podczas której sprawy wymknęły się spod kontroli, czy też było to morderstwo na zlecenie, opłacone przez wrogów, których przysporzyły Joan jej działania na rzecz ochrony środowiska? Wytrawny dziennikarz Mark Seal postanowił zgłębić tę tajemnicę i odkrył niezapomnianą historię nie tylko tragicznej śmierci, ale także niezwykłego życia, które ją poprzedzało.
Z olbrzymim szacunkiem dla prawdy autor odsłania przed nami poruszające losy swojej bohaterki. Opisuje jej wczesną młodość spędzoną w Kenii i jej wyjątkową umiejętność rozumienia zwierząt, następnie szalony początek znajomości z Alanem Rootem, ich małżeństwo, dwadzieścia lat wspólnych przygód i namiętnej miłości. Opowiada również o ich nowatorskich filmach, powstałych głównie w Afryce. Potem przychodzi kolej na opis druzgocącego rozpadu ich małżeństwa oraz partnerstwa zawodowego i wreszcie walki Joan o to, by ponownie określić siebie poprzez batalię, która doprowadzi do jej śmierci.

Mark Seal jest dziennikarzem od ponad trzydziestu lat. Obecnie współpracuje z „Vanity Fair”. Pisał artykuły dla wielu znanych czasopism i jest współautorem prawie dwudziestu książek zaliczanych do literatury faktu. Mówi jednak, że żadna z napisanych przez niego historii nie poruszyła czytelników tak bardzo, jak dzieje życia Joan Root, opisane po raz pierwszy w sierpniu 2006 roku w „Vanity Fair”. Zainteresowanie tą opowieścią sprawiło, że jedna z hollywoodzkich wytwórni kupiła prawa do nakręcenia filmu fabularnego na podstawie książki, a rolę Joan Root ma zagrać w tej produkcji Julia Roberts.

Smak Słowa
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-10-12

ISBN: 978-83-621-2222-6

Tytuł oryginalny: Wildflower

Liczba stron: 248

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Trzebiatowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...