Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fotografia produktowa Od przedmiotu do martwej natury + DVD

Eberhard Schuy

Fotografia produktowa Od przedmiotu do martwej natury + DVD

6.8

(5 ocen) wspólnie z

69,90

 

Fotografowanie przedmiotów od prostych aranżacji do obrazów bogatych w zaskakujące detale

Tematem zdjęć zawartych w tej książce są przedmioty codziennego użytku, na widok których bardzo często zadajemy sobie pytanie: „Jak je sfotografować, aby uzyskać atrakcyjny efekt?”. Eberhard Schuy omawia właśnie tę kwestię – szczegółowo i zrozumiale przedstawia sposób aranżacji ponad 50 zdjęć oraz schematy ich oświetlenia. Dzięki zdjęciom i łatwym ćwiczeniom autor wprowadza czytelnika w podstawy fotografii przedmiotów. Szczegółowo zgłębia najważniejsze zagadnienia, pokazuje proste aranżacje i prezentuje wiele sztuczek. W przystępny sposób wyjaśnia, nad czym należy się zastanowić przed przystąpieniem do fotografowania przedmiotów i w jaki sposób połączyć ze sobą obiekt, pomysł na zdjęcie i oświetlenie, tak aby stworzyć dobrą fotografię. Fascynującą częścią tej pracy okaże się fakt, że o powodzeniu obrazu będzie decydowało umiejętne podkreślanie detali. Opublikowane w książce fotografie nie tylko są przykładami mającymi służyć lepszemu zrozumieniu prezentowanej treści, lecz także mogłyby z powodzeniem ukazać się w osobnym albumie – zatem podziwiaj je; niech staną się inspiracją dla twoich własnych prac.

• Różnice w fotografowaniu przedmiotów, wykonywaniu zdjęć produktowych i martwych natur
• Elementy procesu powstawania fotografii
• Aranżacja i oświetlanie przedmiotów
• Prowadzenie wzroku widza a kompozycja obrazu
• Szczegóły decydujące o charakterze obrazu
• Informacje o tworzeniu odbić, kropli, pary oraz o posługiwaniu się filtrem wazelinowym
• Przedmiotowa fotografia aktu i zabawa ze światłem

Eberhard Schuy zajmuje się fotografowaniem przedmiotów i wykonywaniem zdjęć na potrzeby przemysłu. Zdobywał doświadczenia w agencji reklamowej i przedsiębiorstwie produkcyjnym, a obecnie już od wielu lat pracuje jako fotograf niezależny. Prowadzi także warsztaty i internetowe kursy fotograficzne. Jego sposób pracy polega na maksymalnym wykorzystaniu środków czysto fotograficznych i jedynie minimalnej edycji obrazu w programie graficznym.

Książka z płytą - na dołączonej do książki płycie znajdują się cztery filmy instruktażowe poświęcone fotografowaniu przedmiotów, o łącznej długości około 60 minut.

Galaktyka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-9154-9

Tytuł oryginalny: Objektfotografie im Detail: Bilder, Sets und Erklärungen

Liczba stron: 320

Format: 190x240mm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...