Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fundacja rodzinna. Pytania i odpowiedzi

Paweł Blajer

Fundacja rodzinna. Pytania i odpowiedzi

93,65

 

W książce kompleksowo omówiono instytucję fundacji rodzinnej z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy troszczą się o sprawy majątkowe i zabezpieczenie finansowe najbliższych. W przystępny sposób autor przedstawia zasady ustanawiania fundacji rodzinnej i zarządzania nią.

Fundacja rodzinna ma bowiem funkcjonować niezależnie od porządku dziedziczenia i bez uszczerbku dla praw spadkobierców. Powinna profesjonalnie zarządzać otrzymanym majątkiem i dzięki temu realizować świadczenia na rzecz beneficjentów. Majątek fundacji rodzinnej mogą tworzyć także inne aktywa niż przedsiębiorstwo. Celem istnienia fundacji oprócz zabezpieczenia prywatnego majątku ma być również zapewnienie ciągłości aktywności gospodarczej przedsiębiorstwa. Wejście w życie tej nowej insytucji prawnej zmienia podejście do planowania spadkowego, a także wprowadza istotne zmiany w prawie spadkowym i podatkowym. W połączeniu z rozrządzeniami testamentowymi, zapisem windykacyjnym i zarządem sukcesyjnym pozwala kompleksowo ująć wszystkie, nawet te najbardziej newralgiczne, kwestie związane z losami majątku na wypadek śmierci.

Wszystkie zagadnienia związane z ustanowieniem i funkcjonowaniem fundacji rodzinnej zostały ujęte w formie pytań i odpowiedzi, aby opracowanie było możliwie jak najbardziej praktyczne, a przedstawiana problematyka jasna i zrozumiała dla czytelnika.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą jako osoby fizyczne, ale także wspólników, którzy podejmują decyzje związane z planowaniem spadkowym i dziedziczeniem swojego majątku. Zainteresuje również menedżerów, osoby zajmujące się zarządzaniem projektami i finansami, jak również biegłych rewidentów, notariuszy, adwokatów i radców prawnych, sędziów, komorników, doradców podatkowych.

Wolters Kluwer
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8328-584-9

Liczba stron: 140

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 129,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...