Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gabinet owadów i innych małych stworzeń

Barbara Taylor

Gabinet owadów i innych małych stworzeń

10.0

(3 oceny) wspólnie z

43,57

 

Choć są maleńkie, bywają naprawdę zadziwiające!
Efektowny album, w którym dzięki magicznym kolorowym soczewkom odkryjecie tajemnice 180 gatunków owadów i innych bezkręgowców ze wszystkich kontynentów.
Gabinet owadów to kolejna pełna ciekawostek książka z serii W Gabinecie Wiedzy, zilustrowana niezwykłą techniką graficzną. Spójrzcie przez kolorowe soczewki, by poznać świat najmniejszych zwierząt! Niezwykłe chrząszcze, dziwaczne modliszki, szybkie wije i groźne skorpiony – świat bezkręgowców jest ogromny i bardzo różnorodny.
Dzięki temu albumowi poznacie fascynujące stworzenia latające, pełzające i biegające ze wszystkich kontynentów, a także te żyjące pod wodą i te z czasów prehistorycznych. Dowiecie się też mnóstwa niezwykłych rzeczy: Dlaczego skorpiony świecą? Czy pająki są dobrymi rodzicami? Ile mierzy najdłuższa na świecie dżdżownica? Czy owad może ważyć więcej niż mysz? Jakie bezkręgowce mieszkają na lodowcu? A jakie żyły na Ziemi miliony lat temu?
W każdym z dziesięciu rozdziałów znajdziecie opis środowiska i atlas żyjących w nim gatunków oraz dużą barwną ilustrację do oglądania przez kolorowe filtry(lub przez telefon komórkowy – za pomocą strony rgb-lens.carnowsky.com). Przez czerwony filtr zobaczycie owady, przez zielony – rośliny, a dzięki niebieskiemu poznacie inne bezkręgowce. Ich mikrokosmos nie będzie miał przed wami tajemnic! W serii znajdziecie także: Gabinet anatomii, Gabinet zoologii, Gabinet dinozaurów.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-815-0330-3

Tytuł oryginalny: Illumibugs. Explore the world of mini beasts with your magic 3 colour lens

Liczba stron: 64

Format: 28.0x34.0cm

Cena detaliczna: 74,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...