Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gender queer Autobiografia

Maia Kobabe

Gender queer Autobiografia

7.6

(158 ocen) wspólnie z

41,74

 

„Gender queer” to mega potrzebna rzecz w tym kraju. Do tej pory po polsku po prostu nie było tak przystępnej, nowoczesnej i inkluzywnej pozycji o dorastaniu jako osoba trans we wszystkich, najtrudniejszych nawet aspektach i to takiej od transa dla transa. Brak tu medykalizmu, postrzegania nas tylko i wyłącznie przez pryzmat naszych traum, sensacjonalizacji tego, że istniejemy. Musimy też pochwalić naprawdę super jakości, kompetentne tłumaczenie, niestroniące od form neutralnych i neozaimków. Jesteśmy dumni, że to nasz pierwszy patronat medialny!

Stop Bzdurom

Ta niezwykle oczyszczająca autobiografia pokazuje droge?, jaka? przeszłu Maia w poszukiwaniu własnej toz˙samos´ci – od przeraz˙enia i zagubienia wywołanych młodzien´czymi zauroczeniami, przez pro´by coming outu przed rodzina? i społeczen´stwem oraz zacies´nianie przyjaz´ni dzie?ki wspo´lnej fascynacji gejowskimi fanfikami, az˙ do traumy i poczucia naruszenia granic, jaka? pozostawia badanie cytologiczne.

Choc´ pocza?tkowo Gender Queer miał tylko pomo´c rodzinie Mai zrozumiec´, co to znaczy byc´ osoba? niebinarna? i aseksualna?, ostatecznie stał sie? nie tylko osobistym wspomnieniem, ale i poz˙ytecznym oraz poruszaja?cym przewodnikiem, kto´ry przybliz˙a aktywistom, przyjaciołom i ludziom na całym s´wiecie problematyke? toz˙samos´ci płciowej: czym ona jest i jak o niej mys´lec´.

Centrala
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-638-9284-5

Liczba stron: 240

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 72,45 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...