Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gniew oceanu

Wilbur Smith

Gniew oceanu

40,05

 

Nicholas Berg stał kiedyś na czele Christy Marine, jednego z największych armatorów cargo na świecie. Dzięki jego wysiłkom i ambicji niewielka firma w krótkim czasie przekształciła się w konsorcjum dysponujące flotą towarową o nośności setek tysięcy ton. Jeden człowiek sprawił, że Nick stracił wszystko – stanowisko szefa zarządu, warte miliony dolarów udziały w firmie i żonę – Duncan Alexander, geniusz finansów, nowy prezes Christy Marine, i nowy mąż jego byłej żony. Berg jest teraz nieliczącym się armatorem: jego osobista flota składa się z dwóch zadłużonych statków, holowników ratowniczych Sea Witch i Warlock. Dokładnie w momencie, gdy obejmuje dowództwo Warlocka, nadchodzi wiadomość SOS: luksusowy statek wycieczkowy jego byłej firmy zderzył się na Antarktydzie z górą lodową. Berg stawia wszystko na jedną kartę: rezygnuje z intratnego kontraktu na holowanie i bierze kurs na cel odległy o kilka tysięcy mil morskich. Jeśli dotrze na miejsce przed konkurencją i uratuje dryfujący okręt, zarobi miliony dolarów. I odegra się na Duncanie – człowieku, którego nienawidzi z wzajemnością. Jeśli wyprzedzi go inna jednostka, zostanie z niczym. Warunki pogodowe są wyjątkowo niekorzystne, zbliża się polarny sztorm. Akcja ratownicza na Antarktydzie to dopiero preludium śmiertelnego konfliktu, którego finał rozegra się na innym kontynencie i doprowadzi do gigantycznej katastrofy ekologicznej...

Albatros
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-765-9729-4

Tytuł oryginalny: HUNGRY AS THE SEA

Liczba stron: 480

Albatros

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 40,05 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk

Rok wydania: 2012

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...