Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gość z Polski

Andrzej Malczewski

Gość z Polski

7.0

(1 ocena) wspólnie z

35,00

 

,,Gość z Polski”, autorstwa Andrzeja Malczewskiego, to ukłon w stronę miłośników kryminału i historii. Akcja powieści rozgrywa się w Zielonej Górze podczas tzw. Wydarzeń Zielonogórskich w dniu 30 maja 1960 roku, czyli wystąpienia jej mieszkańców w obronie Domu Katolickiego. Przypadkowym świadkiem tych wydarzeń jest pewien młody zawadiaka. Chcąc uniknąć przykrych konsekwencji,
wdziewa mundur milicyjny i przenika w szeregi stróżów prawa, a potem próbuje na własną rękę rozwikłać tajemnicze morderstwo znanego jubilera. W trakcie zdarzeń jest też świadkiem egzekucji na esbeku. Wszystko to sprawia, że chcąc uciec przed prześladowcami, coraz bardziej wikła się w różne historie, aż w końcu zarzuca się mu dokonanie pewnej zbrodni. Do tego całą sytuację dodatkowo komplikują rywalizacja i zatargi w środowisku milicji i esbeków. Czy mimo tego bohaterowi uda się wyjść cało z sytuacji? Czy uda się rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci?
Jak złapać mordercę w tłumie ludzi? Melanż barwnych, ludzkich postaci, historyczne aż do bólu realistyczne tło tzw. Wydarzeń Zielonogórskich; perfidia, polityka, zdrada, miłość – wszystko to sprawia, że warto sięgnąć po tę powieść.

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-941-9690-5

Liczba stron: 392

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...