Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Herbaciarnia pod Jaśminem

Aleksandra Rak

Herbaciarnia pod Jaśminem

29,90

 

Są takie chwile, kiedy tracimy nadzieję i potrzebujemy kogoś, kto zagości w naszym życiu niczym smak uzdrawiającej i aromatycznej jaśminowej herbaty.



Życiowe ścieżki koleżanek ze szkolnych lat los splata ponownie na jubileuszu w liceum. Honorata to zabiegana matka trójki dzieci. Gabrysia, żeby zaopiekować się siostrą, musiała porzucić swoje artystyczne zamiłowania i pracuje w agencji ubezpieczeniowej. Alicja jest przedszkolanką i uwielbia swoją pracę, ale cieniem na jej codzienności kładzie się zerwana relacja z rodzicami. A bibliotekarka Dagmara, choć otoczona na co dzień ukochanymi książkami, skrycie marzy o miejscu, w którym herbata i dobra powieść stworzą niezapomniany duet.



Powrót do wspomnień sprawia, że kobiety zaczynają patrzeć na swoje wybory przez pryzmat utraconych szans i niewykorzystanych okazji. Każda z nich ma swoje problemy i smutki, które topi w filiżance niespełnionych marzeń. Brakuje im ciepła i otuchy. Po spotkaniu rozkwita w nich potrzeba zmiany swojego życia. Pod wpływem łańcuszka zbiegów okoliczności stają się dla siebie nieoczekiwanym wsparciem i dają sobie wzajemnie siłę, by zadbać o własne związki, zdrowie i błogi spokój. Żadna z nich nie spodziewa się jednak, jakie konsekwencje przyniesie szalony pomysł wypicia tajemniczej mikstury przygotowanej przez matkę Dagmary...

Wydawnictwo Flow
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8364-059-4

Liczba stron: 312

Wydawnictwo Flow

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2024

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...