Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historia finansów współczesnego świata od 1900 roku

Morawski Wojciech

Historia finansów współczesnego świata od 1900 roku

5.7

(3 oceny) wspólnie z

35,00

 

Są trzy powody, dla których warto przeczytać tę książkę:

1. By mieć świadomość, co nam grozi lub gdzie może pojawić się szansa na poprawę sytuacji. Zjawiska finansowe wpływają na nasze życie. Pojedynczy człowiek może odczuwać bezsilność wobec potęgi wybuchu wulkanu, ale odrobina wiedzy z dziedziny wulkanologii zwiększa jego szanse przeżycia. Z finansami jest podobnie.

2. By przekonać się, że świat finansów nie jest tak skomplikowany. Ekonomiści, a dotyczy do w szczególności finansistów, zabezpieczają się często przed wkraczaniem amatorów w obszar ich zainteresowań, posługując się wyjątkowo skomplikowanym językiem. Jeśli tylko uda się im przekonać, że sprawy, o których mówią, są niezmiernie zawiłe i konieczna jest specjalistyczna wiedza, by je pojąć - wygrali. Jednak naprawdę to, o czym mówią, sprowadza się do kilku prostych mechanizmów. Ich zrozumienie nie przekracza zakresu percepcji inteligentnego człowieka.

3. Gdyż przedstawia „odwrotną stronę medalu" w stosunku do tej, którą ukazuje historia polityczna. Wiele wydarzeń politycznych bez znajomości historii finansów może sprawiać wrażenie przypadkowych. W świetle tego, co wynika z historii finansów, stają się logiczne
i zrozumiałe. Książka ta pomaga zrozumieć historyczne uwarunkowania zjawisk gospodarczych. Można też dowiedzieć się z niej, że żadna dobra koniunktura nie trwa wiecznie. Na szczęście to samo można powiedzieć o złej koniunkturze.

Difin
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-725-1932-0

Liczba stron: 127

Format: 15.9x22.9

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...