Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historie środka

Historie środka

49,86

 

40. numer w katalogu, będzie szczególnym komiksem bo pierwszym polskiego autora!
Michała Arkusińskiego znamy od festiwalu MFKiG '2017 w Łodzi.
Pozwolił nam przysiąść do swego stolika, przygarnął jako te sieroty. Michała polecił nam TeO Trąbiński mówiąc, że to "świetny gość" i na pewno nam nie odmówi...

Lata mijały, trzy jego malutkie zbiorki pt. "Ezgetto" znaliśmy na wylot.
Wreszcie nadszedł czas męskiej decyzji - Michał, chcielibyśmy Cię wydać, byłbyś pierwszym polskim autorem w naszym katalogu.

Michał zaprezentował nam jedenaście opowieści, sześć znanych z mini-serii "Ezgetto". Kilka z szuflady i kilka nowych. Nad niektórymi przysiedliśmy i przewalcowali solidnie (wstrząsający "Sąd"), inne dostały nowe zakończenia (anegdotyczny "Jak przestałem palić").

Kilka zostało w formie nietkniętej bo były rewelacyjne ("Ławka" oraz "Foliówka") nie bez sensu było przy nich dłubać.

Z podziwu godną cierpliwością Artysta pracował nad materiałem.

Mamy nadzieję, że jest zadowolony z efektu końcowego. My na pewno. I z nieukrywaną radością postawimy jego komiks obok Zerocalcare czy Sonny'ego Liew.

Charakterystyczny, drapieżny i dynamiczny styl rysownika w połączeniu z romantycznymi w swej wymowie opowieściami tworzą unikatowy klimat kolejnych historii opowiadanych przez Arkusińskiego.

Bardzo polskich w swym brudnym romantyzmie, bardzo światowych w porywającej formie graficznej…

Mandioca
Oprawa twarda

ISBN: 9788396843913

Liczba stron: 112

Format: 24.0x18.0cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...