Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historie wyciągnięte z kapelusza

Agnieszka Zimnowodzka

Historie wyciągnięte z kapelusza

7.5

(11 ocen) wspólnie z

30,62

 

„Historie wyciągnięte z kapelusza” to druga część przygód Lilki i Antosia. Jeśli jesteście ciekawi, co im się przydarzyło wcześniej, a także jaki to miało wpływ na ich prawdziwe życie, zajrzyjcie koniecznie do „Historii zamiecionych pod dywan”.
Lilka i Antoś spędzają wakacje w dworku ciotki Matyldy – ciepłej starszej pani, która była niegdyś operową śpiewaczką. Lilka uwielbia przebierać się w jej stare suknie, dlatego chętnie odwiedza garderobiany pokój na piętrze. Pewnego dnia ciocia pokazuje jej tajemniczy cylinder swojego dziadka. Dziewczynka odkrywa, że jest on nie tylko pamiątkowym elementem garderoby, ale ma także wyjątkowe właściwości. Za jego przyczyną można przenosić się w czasie. Swoim odkryciem Lilka dzieli się z bratem. Dzięki temu obydwoje, choć nie zawsze razem, podróżują do przeszłości. Trafiają na bal odbywający się na królewskim dworze, do starego kina, w którym wyświetlany jest niemy film, na jeden z pierwszych meczów piłki nożnej, na komplety tajnego nauczania, a nawet do pracowni malarskiej samego mistrza Picassa! Każda wyprawa jest dla Lilki i Antka niespodzianką, choć zawsze ma związek z tym, co przeżywają w świecie realnym. Spotkania z przeszłością pokazują im pewien wycinek minionych zdarzeń, a to jest dla nich niezwykłym odkryciem. Czasem przeżycia są na tyle pouczające, że po powrocie do rzeczywistości bohaterowie potrafią lepiej poradzić sobie z sytuacjami, z którymi wcześniej nie umieli się zmierzyć.

Kocur Bury
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-655-3018-9

Liczba stron: 96

Format: 23.2x30.3

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...