Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Instytucje i ich wrogowie

Kazimierz Michał Ujazdowski

Instytucje i ich wrogowie

49,00

 

"Jeden z ostatnich prawdziwych konserwatystów w polskiej polityce pokazuje w tej książce wciąż ogromny potencjał tego sposobu myślenia w programowaniu tak polityki zagranicznej, jak i krajowej. Cenna lektura".
Bartłomiej Radziejewski „Nowa Konfederacja”

"Książka prof. K.M. Ujazdowskiego to zbiór tekstów pozornie o różnych sprawach, ale jest to jedynie powierzchowne wrażenie, w rzeczywistości bowiem ta wielowątkowość sprowadza się do obrony dobra wspólnego jako podstawowej wartości Rzeczypospolitej".
dr hab. Ryszard Balicki, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego

"Alternatywą dla PiS może być tylko różnorodna i mająca ambitne cele opozycja. Książka Kazimierza Ujazdowskiego projektuje jeden z jej ważnych nurtów, jakim może być postkonserwatywne centrum".
dr hab. Rafał Matyja, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

"Kazimierz Ujazdowski, admirator de Gaulle’a, broni trwałości instytucji i przekonuje, że państwo powinno być tym, co łączy, a nie dzieli".
Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka związana z „Polityką”

Kazimierz M. Ujazdowski (1964), nauczyciel akademicki, dr hab. nauk prawnych, konstytucjonalista i historyk doktryn politycznych.zajmuje się polską myślą polityczną XX wieku, francuskim konstytucjonalizmem i współczesnymi zagadnieniami ustrojowymi. Członek Komitetu Nauk Prawnych PAN i Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego. W czasach PRL uczestnik Ruchu Młodej Polski i opozycji solidarnościowej. Poseł na Sejm I, III, IV, V i VI kadencji. Wicemarszałek Sejmu w latach 2004–2005. Dwukrotnie sprawował funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Współtwórca polskiej dyplomacji kulturalnej i historycznej. W latach 2014–2019 poseł do Parlamentu Europejskiego. W chwili obecnej senator RP. Członek Klubu Koalicji Polskiej i współzałożyciel Centrum dla Polski.

Arche
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-960-9905-1

Liczba stron: 160

Format: 14.0x21.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...