Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jezus jakiego nie znałem

Philip Yancey

Jezus jakiego nie znałem

8.5

(27 ocen) wspólnie z

35,00

 

Philip Yancey jak zwykle zaskakuje nas, proponując nowe, odmienne spojrzenie na kwestie, które powszechnie przyjmuje się za oczywiste: Jezusową charyzmę, Jego wyjątkowe nauczanie, nadnaturalne interwencje, tragiczną śmierć oraz zmartwychwstanie, kim właściwie był i jaki cel mu przyświecał.

Od betlejemskiej stajenki aż po wzgórze Golgoty autor towarzyszy Jezusowi niczym wierny kronikarz, a spod jego pióra wyłania się Wyjątkowa Postać o niezwykle bogatym, złożonym charakterze, który daje nam tyleż odpowiedzi, ile nowych pytań cieśla-mąciwoda, kłopotliwy guru z tendencją do cudów, otoczony dziwną kompanią wielbicieli od prostych rybaków-domokrążców po wysokich urzędników rzymskich i żydowskich hierarchów... Mesjasz, który śmieje się i płacze, cierpi i boi się... Chce odmienić los człowieka. Chce wyprostować zawikłaną ścieżkę, po której ludzkie serce z nadzieją stąpa naprzód, spodziewając się odnaleźć Boga. Jezus błyskotliwy, twórczy, nowatorski, współczujący, nieprzewidywalny, dający spełnienie, a jednocześnie taki jak my.

Spotkanie z Nim oznacza, że już nigdy nie będzie tak samo – powiada autor. – Jezus wzniósł mnie ponad moje uprzedzenia. Sprawił, że zacząłem zadawać sobie pytanie, dlaczego my, którzy mienimy się Jego naśladowcami, naśladujemy Go tak nieudolnie.

Credo
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-601-3107-7

Tytuł oryginalny: Jesus I never knew

Liczba stron: 300

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...