Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jutro Niedziela Rok C

Przemysław Śliwiński

Jutro Niedziela Rok C

7.3

(4 oceny) wspólnie z

36,31

 

Cykl „Jutro Niedziela” to analiza niedzielnego Słowa, tego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa. To przygotowanie do świętowania najważniejszego spotkania w każdym tygodniu. Dzięki książce „Jutro Niedziela” możemy odkryć geniusz Słowa Bożego, ukryty w Liturgii. Trzeci tom, wydany na liturgiczny Rok C, jest zaproszeniem do bliższego poznania dojrzałego duchowo dzieła - Ewangelii św. Łukasza, którego nazywa się Ewangelistą Bożego Miłosierdzia. Opisuje on Jezusa pochylającego się nad grzesznikami, wprowadza w Jezusową szkołę modlitwy i jako jedyny zapisuje przypowieść o synu marnotrawnym. „Jutro Niedziela” na rok C zachęca również do lektury czterech szczególnych listów św. Pawła: emocjonalnego Listu do Galatów, zawierającego unikatowy opis „Chrystusa kosmicznego” Listu do Kolosan oraz 1-2 Listu do Tymoteusza, będącego swoistym podręcznikiem zarządzania wspólnotą. Dodatkowo w „Roku C” znajdziesz: Precyzyjniejszy Insider, wchodzący głębiej w teksty czytań, psalmów i Ewangelii, wiążący je tematycznie i ukazujący jeszcze więcej nawiązań do kontekstu Słowa Bożego. Dzięki bogatym komentarzom do czytań i Ewangelii możesz przenieść się w realia historyczno-kulturowe tekstów biblijnych. Dokładniejsze Translatory, pomagające lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie, w ich oryginalnym kontekście biblijnym i pozwalające odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy. Dzięki odniesieniom do języków oryginalnych (j. hebrajskiego i greki) możesz wnikliwiej i bardziej obrazowo odczytać Słowo Boże oraz myśl autorów biblijnych.

Fundacja Medialna 7
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-962-5891-5

Liczba stron: 576

Format: 16.0x23.5cm

Cena detaliczna: 64,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...