Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kiedy nie możemy się przytulić

Eoin McLaughlin, Polly Dunbar

Kiedy nie możemy się przytulić

22,54

 

Przytulanie to najprostszy sposób, by okazać sobie miłość. Wiedzą o tym doskonale Kolczasty Jeż i Żółw z twardą skorupką. Czasem jednak pojawiają się różne przeszkody i ograniczenia, które nie pozwalają na taką formę uzewnętrzniania, np. choroba, czy odległość.

Co robić gdy rzeczywistość zmienia się dookoła i nie można wyściskać przyjaciela, a nawet podać mu ręki na przywitanie? Mądra Sowa uczy nowych sposobów, jak pomimo przeszkód i ograniczeń, można okazywać sobie miłość.

Autorki powieści „Czy mogę się przytulić?” podpowiadają jak dzieci mogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i z radością przeżyć ten trudny dla wszystkich czas.

Mamania
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-665-7722-0

Tytuł oryginalny: WHEN YOU CAN’T HUG

Liczba stron: 56

Mamania

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Raczek Zofia

YouTube [ENG]

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Paulina Płatek

Polecam!

Przecudne ilustracje, świetnie dobrana kolorystyka i wspaniałe wykonanie. Piękna w swojej prostocie. Książeczka idealna dla dzieciaków, moje ją uwielbiają i każą sobie czytać codziennie. Jeszcze lepiej dobrane postacie. Jeżyk i Żółw to przyjaciele, jednak w obecnej sytuacji nie mogą podać sobie ręki na przywitanie, a co dopiero mowa o przytulaniu. Z radą przychodzi mądra Sowa, która jak zawsze ma mnóstwo pomysłów jak pomimo przeszkód i ograniczeń wspólnie spędzać czas, na przykład śpiewając wspólnie piosenki! Jestem zachwycona i z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu!
Magdalena Mnich

Kiedy nie możemy się przytulać

Jesteśmy w posiadaniu pierwszej książki tych autorek „Czy mogę się przytulić?", którą Antosia pokochała i kazała sobie czytać codziennie. Teraz kiedy przytulanie zostało ograniczone przyszedł czas na kolejną książeczkę „Kiedy nie możemy się przytulić". Obie przedstawiają wzruszającą historię Kolczastego Jeża i jego przyjaciela Żółwia z twardą skorupką. Uważam, że książki mają przekaz nie tylko dla dzieci, ale i dorośli mogą na tym skorzystać. Wiadomo, że każdy potrzebuje miłości i wsparcia, ale nie zawsze można okazać je w ten sposób : przytulając, co wydaje się najbardziej oczywistą czynnością od pierwszych dni na tym świecie. Obie książeczki zasługują na najwyższą ocenę, a przede wszystkim na to, by mieć je na własnej półce! Polecam bardzo serdecznie!
Małgosia Król

Polecam

Przesympatyczna, urocza i wzruszająca historia o Jeżu i Żółwiu, przyjaciołach, którzy na nowo muszą uczyć się okazywać sobie sympatię. Książeczka na miarę naszych czasów. Dzieciakom trudno zrozumieć co się obecnie dzieje i dlaczego musimy zakrywać teraz twarz i nie mogą chodzić do przedszkola. Autorki wpadły na genialny pomysł, który w 100% się sprawdza. Kolorowe obrazki i urocze postacie bajkowe są idealne do wyjaśnienia przeróżnych spraw. Dzieciaki je uwielbiają! Jeśli jeszcze się wahasz, nie zastanawiaj się dłużej tylko kup! Ty bardziej, że ceny na stronie paskarz.pl są najkorzystniejsze!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...