Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Klucz Sary

Tatiana de Rosnay

Klucz Sary

7.9

(614 ocen) wspólnie z

27,86

 

Francuska odpowiedź na "Listę Schindlera" i "Wybór Zofii".

Powieść, która została przetłumaczona na wiele języków, a wysokość nakładów czyni z niej niekwestionowany bestseller.

W jej ekranizacji jedną z głównych ról zagrała Kristin Scott Thomas.

Miała na imię Sara i tylko dziesięć lat, kiedy pewnej lipcowej nocy 1942 roku została brutalnie wyrwana ze snu i zabrana z rodzicami z domu. Myślała, że uda jej się szybko wrócić, ukryła więc małego braciszka w tajnym schowku za ścianą. Tymczasem tak jak tysiące innych Żydów została wywieziona na paryski stadion kolarski Vel d`Hiv.

Kiedy ponad pięćdziesiąt lat później amerykańska dziennikarka Julia Jarmond pisze o tych strasznych czasach, wciąż widzi przed oczami małą Sarę i jej braciszka. Wbrew wszystkiemu decyduje się wyjaśnić, co naprawdę zdarzyło się w Paryżu tej tragicznej lipcowej nocy. Lecz nie zdaje sobie sprawy, że te poszukiwania mogą kosztować ją znacznie więcej, niż przypuszcza, i na zawsze zmienić jej życie.


To niezwykła powieść przedstawiająca mroczny rozdział historii i pokazująca postawy Francuzów wobec Żydów w okupowanym przez Niemców Paryżu. Podobnie jak „,Wybór Zofii“,, na zawsze pozostaje w sercu i duszy czytelnika.
Naomi Ragen, autorka „,Nic nie mów“

„Klucz Sary“, otwiera drzwi do tego rozdzierającego serce epizodu II wojny światowej, który został zamieciony pod dywan.
Book Page

Tatiana de Rosnay, która błyskotliwie kreuje subtelny, ale przekonujący portret Francji pod okupacją, łamie tabu i przerywa milczenie i wokół tego tematu.
News & Record

Albatros
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-674-2663-3

Liczba stron: 352

Albatros

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...