Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kolorowy filc

Joanna Góźdź

Kolorowy filc

29,90

 

Ta bajecznie kolorowa książka to prawdziwy hołd poświęcony rękodziełu oraz jego szlachetnej odmianie, jaką jest filcowanie tkanin.
Filcowanie jest techniką, która pozwala uwolnić fantazję. Nie jest tu konieczna znajomość żadnych skomplikowanych ściegów. To świetny sposób na stworzenie wyszukanych dodatków dekoracyjnych własnego pomysłu. Technika ta ma działanie wyciszające i uspokajające. Jest idealnym zajęciem na długie zimowe popołudnia i wieczory, a przedmioty wytworzone z filcu, to prawdziwe dzieła sztuki. Praca z wełną owczą i samodzielne zamienianie jej w trójwymiarową formę daje nieograniczone możliwości i wspomaga rozwój wyobraźni oraz zdolności manualne. Zajęcia filcowania to twórcza zabawa z naturalnym surowcem i wielowiekową historią włókiennictwa.
Filc artystyczny uzyskuje się poprzez obróbkę wełny czesankowej. Istnieją dwa sposoby filcowania: na mokro i na sucho.
Już jakiś czas temu filcowanie (spilśnianie) powróciło w nowej odsłonie: stało się sztuką dekoracyjną. Modne są dekoracje z filcu, biżuteria, torebki, a nawet odzież ze sfilcowanych tkanin.
Dzięki naszej książce poznasz tajniki filcowania, doboru kolorów, prawidłowej kompozycji powstającej formy, a dodatkowo spędzisz czas twórczo i przyjemnie!
Autorka tworzy z filcowanej wełny niepowtarzalne dzieła sztuki. Z jej książki dowiesz się, jak krok po kroku wykonać niesamowite ozdoby, biżuterię, a nawet pejzaże.

Buchmann
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-02-05

ISBN: 978-83-280-0727-7

Liczba stron: 112

Format: 210x275mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...