Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Komiks Szczeciński 2

Ciesielski Wojciech

Komiks Szczeciński 2

6.5

(11 ocen) wspólnie z

46,98

 

W drugim tomie komiksu pojawiają się nie tylko nowe historie, ale również nowi autorzy. Dzięki pierwszej części udało się dotrzeć do kolejnych artystów działających w naszym mieście. Każdy z nich miał swoje pomysły i koncepcje na opowieści o Szczecinie. Całość jest więc bardzo zróżnicowana, co także oddaje charakter miasta.

Szczepan Atroszko sięgnął po historię pirata Wyszaka. Kontynuuje więc tematykę morskich wypraw, którą rozpoczął w pierwszym tomie. Łukasz Kubiak przeniósł nas na Dziki Zachód, jakim był powojenny Szczecin, a przy tym swój komiks utrzymał w konwencji westernowej. Daria Maciąg i Mirosław Wójcik stworzyli teorię spiskową poświęconą podziemiom Szczecina. Komiks „O czym Ci mewa nie powie” Karoliny Walczak prezentuje epizody z historii stoczni Vulcan. Opowieść Wojciecha Ciesielskiego poświęcona jest pamięci prof. Wojciecha Tokarczyka. To również spacer po mieście, który zaczynamy od przyjazdu pociągiem na dworzec główny.

Zupełnie fikcyjne opowieści stworzyli Eryk Stańko i Tomasz Panek. Mimo fantastyczności ich historii z łatwością rozpoznamy w nich Szczecin. „Jedna noc” to wizja miasta z wampirami, zaś w „Dźwigozilli” miasto zaczyna terroryzować tytułowy potwór. Jak skończą się te historie? Przekonajcie się sami! Wybierzcie się z autorami w niezwykłe podróże i dzielcie się nimi z innymi.

Granda
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-952-6754-3

Liczba stron: 120

Format: 21.5x30.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...