Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kosmos Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć 14 miliardów lat dla zabieganych

Becky Smethurst

Kosmos Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć 14 miliardów lat dla zabieganych

6.3

(67 ocen) wspólnie z

22,97

 

Czternaście miliardów lat dziejów wszechświata dla osób, które nie mają czasu na czytanie Ta książka jest dla każdego, kto chce łatwo zrozumieć podstawy naszego niezwykłego, rozszerzającego się wszechświata. Astronomka Becky Smethurst opowiada o grawitacji i do czego ona służy, o początkach, czyli o Wielkim Wybuchu, o nieuchwytnej ciemnej materii i nie mniej uchwytnej antymaterii. Zastanawia się też, czy istnieje życie poza naszą planetą i dlaczego w nocy niebo jest czarne. Nieco dłużej skupia się na czarnych dziurach, bo kocha je najbardziej. Na koniec stara się odpowiedzieć na najważniejsze ze wszystkich pytań: czego nadal nie wiemy?
Wszystko w tej książeczce wydaje się nie z tego świata – ale szukanie odpowiedzi na postawione tu pytania zmieniło nasze życie na lepsze. Wciąż zmienia. I od nas wiele zależy. W dzieciństwie jesteśmy niezmordowanie dociekliwi, ale z wiekiem tracimy tę cechę. Warto czasami zatrzymać się w nieustannym biegu, spojrzeć w nocne niebo i obudzić w sobie naturalną ciekawość. Smethurst oświetla nie tylko to, czego jeszcze nie wiemy, ale i wiele więcej. Jeśli macie poważne pytania dotyczące kosmosu, ta książka dostarczy wam odpowiedzi w ciekawy i zwięzły sposób. Bo gdybyście mieli wiedzieć tylko dziesięć rzeczy o kosmosie, tych dziesięć wam wystarczy.
Najważniejsze informacje dosłownie na jeden kęs, a do tego podane z ogromnym entuzjazmem – wszystko, czego potrzebujecie, żeby podróżować w kosmosie! Chris Lintott, astrofizyk Ta zgrabna książeczka wręcz pęka od astrofizyki. Gwarantuję, że skończycie lekturę, wiedząc sporo o ciemnej materii, nie wspominając o supermasywnych czarnych dziurach. Jim Al-Khalili, fizyk Dr Becky Smethurst jest astrofizyczką i wykładowczynią na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jej obecne badania próbują odpowiedzieć na pytanie, jak galaktyki i czarne dziury ewoluują razem. Jej kanał na YouTubie „Dr. Becky”, gdzie raz w tygodniu wyjaśnia nierozwiązane zagadki, opowiada o dziwnych przedmiotach znalezione w kosmosie i przedstawia ogólne wiadomości o kosmosie, ma ponad 300 tysięcy subskrybentów i wciąż rośnie. Prezentuje również filmy o fizyce na kanale YouTube „Sixty Symbols” oraz o astronomii dla „Deep Sky Videos”. Została nominowana do nagrody Institute of Physics Early Career Physics Communicator, a w 2014 dostała nagrodę publiczności podczas krajowego finału konkursu FameLab w Wielkiej Brytanii.

Marginesy
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-668-6395-8

Tytuł oryginalny: Space: 10 Things You Should Know

Liczba stron: 128

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...