Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Krasnoludy Ordo z Bractwa Monety Tom 2

Jarry Nicolas

Krasnoludy Ordo z Bractwa Monety Tom 2

7.5

(26 ocen) wspólnie z

21,87

 

Drugi tom to jednej z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja „Krasnoludów”, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Orki i gobliny” i „Magowie”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów! Krasnoludy znane są z gromadzenia złota, a żeby chronić bogactwo, potrzebne są osoby od brudnej roboty. Jedną z nich jest Ordo, od dzieciństwa szkolony do zabijania. Czy zasady, które mu wpojono, sprawiły, że stał się bezmyślny i wierny? Nie każdy daje się zniewolić, a pies zerwany z łańcucha może zagryźć swojego okrutnego pana. Szczególnie jeśli wymyśli sprytny plan godny najlepszych szpiegów! Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – doświadczony grafik Stéphane Créty, który porusza się po różnych odmianach fantastyki („Salem la norie”, „Acriboréa”, „Masqué”, „Le Sang du dragon”).

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-281-6660-8

Tytuł oryginalny: Nains tome 2: Ordo du Talion

Liczba stron: 56

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...