Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Księga życzeń i błogosławieństw

Mariola Chaberka

Księga życzeń i błogosławieństw

46,73

 

Zazwyczaj składamy sobie życzenia z okazji największych świąt wiary chrześcijańskiej, jakimi są Wielkanoc i Boże Narodzenie, a także z okazji ważnych wydarzeń naszego życia, takich jak przyjęcie sakramentów, jubileusze i imieniny. Życzenia składane w duchu wiary, nadziei i miłości wyrażają szczere pragnienia łaski i błogosławieństwa Bożego – zarówno w wymiarze materialnym, jak i przede wszystkim duchowym – w codziennym zmaganiu się z trudnościami. Oby te życzenia nie były banalne, ale zawsze szczere i poparte modlitwą przed Panem Bogiem, bo tylko wtedy mają one sens i możemy się spodziewać ich spełnienia dzięki łasce, dobroci i miłosierdziu Boga.

Księga życzeń i błogosławieństw to obszerna skarbnica inspirujących tekstów życzeń na wymienione wyżej okazje wraz z odpowiednimi cytatami z Pisma Świętego. Oprócz tego można tu znaleźć słowa serdeczności na Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Nauczyciela, Dzień Kobiet, a także podziękowania i kondolencje. Księga zawiera także teksty prostych błogosławieństw wypowiadanych w różnych okolicznościach życia rodzinnego. Są tu błogosławieństwa: dzieci, nowożeńców, nowego domu, opłatków wigilijnych, stołu wielkanocnego, przed podróżą, kobiety spodziewającej się dziecka oraz wiele błogosławieństw na różne inne okazje. Dodatkowo na końcu zamieszczono obszerny zbiór złotych myśli, przeznaczonych do rozmaitych dedykacji (dla przyjaciół, gratulacje, słowa pociechy w trudnościach, rady życiowe itd.).

AA
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-786-4808-6

Liczba stron: 192

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...