Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Księstwo Różanego Krzyża

Marcin Świątkowski

Księstwo Różanego Krzyża

28,52

 

KONTYNUACJA BRAWUROWYCH PSÓW PANA!
Determinacja jest kobietą. Przygoda. Magia. Przyjaźń. Tajemnica. Śmierć. Rok 1633. Niemiecka szlachcianka Katarzyna von Besserer, która straciła zarówno rodzinę, jak i ziemię, znajduje schronienie na uniwersytecie w Lejdzie, gdzie rozpoczyna naukę w dziedzinie magii zwanej eteromancją. Znudzona teorią, ale uzdolniona w czarodziejskich praktykach dziewczyna poznaje wpływowych ludzi, którzy mogą jej pomóc odzyskać utracone dziedzictwo. Zdeterminowana, nie ma pojęcia, że jest obserwowana przez kogoś, kto od dłuższego czasu jej poszukiwał… Równolegle przebywający w Schweinfurcie najemnik Schenk, oddelegowany do sił specjalnych księcia Wilhelma Heskiego, bada sprawę tajemniczej bariery, która pojawiła się w rejonie środkowych Niemiec, otaczając kawał tamtejszych ziem. W wyniku śledztwa Schenk natrafia na ludzi skłonnych go przez barierę przeprowadzić. Podróż ta okaże się początkiem koszmaru. W Księstwie Różanego Krzyża Marcin Świątkowski kontynuuje swoją opowieść o ludziach, którym nie w smak są role ofiar ewoluującej na ich oczach wielkiej historii.
*** Czasem utrata wszystkiego może być początkiem wielkiej przygody. Przygoda z reguły niesie ze sobą niebezpieczenstwo. Bywa, że śmiertelne. Marcin Świątkowski z impetem wprowadza nas w kontynuację Psów Pana, gdzie wraz z Katarzyną zgłębiamy tajniki eteromancji. Księstwo Różanego Krzyża zawiera więcej magii i mocniejsze intrygi, a przede wszystkim odpowiedzi na nurtujące po pierwszym tomie pytania. To także solidny research prawdziwego pasjonata. Polecam! Agnieszka Włoka, „Nowa Fantastyka” Dominikanie, politycy i kobieta obdarzona tajemniczą mocą – to istna mieszanka wybuchowa, która porywa czytelnika w świat ogarniętego wojną cesarstwa niemieckiego. Z każdą stroną powieści napięcie rośnie, a stawka okazuje się coraz wyższa. Michał Oziębły, twórca internetowy BIOGRAM Marcin Świątkowski Mieszka i pracuje w Krakowie, zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. W liceum zafascynowała go XVII-wieczna historia, ale bardzo szybko zrozumiał, że bardziej od tego kocha historie opowiadać. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współzałożyciel kwartalnika i wydawnictwa KONTENT. Jest wielkim fanem Lema i Ursuli Le Guin oraz swoich kotów i lotnictwa. W 2023 r. nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się jego pierwsza książka Psy Pana.

SQN
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788383303512

Liczba stron: 336

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...