Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ku ciemności wzniesiemy pochodnie

Sabaa Tahir

Ku ciemności wzniesiemy pochodnie

29,81

 

Elias i Laia uciekają z miasta Serra, by ratować życie. Po wydarzeniach z Czwartej Próby marsyjscy żołnierze ścigają ich przez całe Imperium. Niemniej Laia jest zdeterminowana włamać się do Kauf, najniebezpieczniejszego więzienia w Imperium, aby uratować swojego brata, który jest kluczową osobą dla przetrwania Uczonych. Elias pragnie pomóc Lai, nawet jeśli to oznacza rezygnację z ostatniej szansy na wolność. Jednak ciemne siły, ludzkie i nieziemskie, działają przeciwko nim. Para musi walczyć z wieloma wrogami: z krwiożerczym Cesarzem Marcusem, bezlitosnym naczelnikiem więzienia w Kauf i Helene – byłą przyjaciółką Eliasa, teraz znaną jako Krwawy Krogulec Imperium Marsyjskiego. 
Helene, związana wolą Marcusa, staje przed własną misją, która może ją zniszczyć. Musi odnaleźć parę uciekinierów i korzystając ze swych nadzwyczajnych mocy, zabić ich.
Kontynuacja pierwszej części bestsellerowej trylogii „ A z popiołów zrodzi się ogień”.

We Need YA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788368158014

Liczba stron: 440

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...