Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Łzy wojny

Wilbur Smith

Łzy wojny

7.2

(101 ocen) wspólnie z

26,57

 

Historia miłosna z czasów II wojny światowej!

Beztroskie dzieciństwo Saffron Courtney przerywa rodzinna tragedia, przez którą nastolatka zmuszona jest dorosnąć szybciej niżby chciała. Wrodzona ciekawość i żądza przygód prowadzą ją do Anglii, w sam środek wydarzeń poprzedzających II wojnę światową.

Spadkobierca fortuny przemysłowej, zwolennik partii nazistowskiej, Gerhard von Meerbach, w świecie pełnym okrucieństwa próbuje żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Do czasu, aż jego przyjaźń z Żydem sprowadza na niego niebezpieczeństwo i zmusza do stawienia czoła złu.

Gdy nad Europą gromadzą się czarne wojenny chmury, los zderza ze sobą światy Saffron i Gerharda. Czy więcej będzie łączyć czy dzielić tych dwoje?

Albatros
Zintegrowana

ISBN: 978-83-812-5661-2

Tytuł oryginalny: War cry

Liczba stron: 480

Albatros

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Strona autora w serwisie Facebook

Wilbur Smith

Wywiad z autorem [ENG]

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Adrianna Radek

Pokochacie

W trakcie czytania w oczy wpadła mi informacja, że jest to 15 część sagi o rodzinie Courtneyów. Na szczęście można przeczytać ją, jako osobną książkę. I naprawdę warto. Jest to opowieść, która pochłania całkowicie. Znajdziecie tu romans, tło historyczne (II wojna światowa) i przeniesiecie się myślami do pięknych krajobrazów Afryki. Zapłaczecie nie raz, ale też nie raz będziecie śmiali się do łez. I gwarantuje, że pokochacie bohaterów tak mocno, jak ja ;)

Paulina Pasierbek

Dwa światy, jedna miłość

Saffron – pełna pasji nastolatka, żyjąca beztrosko w Afryce. Beztrosko… do czasu. Do czasu rodzinnej tragedii. Po wydarzeniach, o których wolałaby nie pamiętać za namową ojca wyjeżdża do Oxfordu.

Gerhard – Niemiec, spadkobierca wielkiej fortuny, żyjący w rodzinie popierającej Nazistów. On sam niekoniecznie wierzy we wszystko, co mówi i robi Hitler. A już na pewno nie wtedy, gdy jego przyjaźń z Żydem stawia go w niebezpieczeństwie.

Saffron i Gerhard – dwa różne światy i jedna miłość od pierwszego wejrzenia, a to wszystko w czasie wiszącej w powietrzu wojny.

Zdecydowanie warto przeczytać. Wylałam morze łez, ale też nie jeden raz się uśmiechnęłam i jeszcze nie raz do niej wrócę.

Roksana

15 tom

Może trudno w to uwierzyć, ale jest to już piętnasty tom sagi rodu Courtneyów. Przeczytałam wszystkie i mam nadzieje, że autor napisze choć jeszcze jeden. Przez tyle tomów bardzo mocno można się związać emocjonalnie z bohaterami, którzy są postaciami niezwykle barwnymi i wielowymiarowymi. Po prostu… dobrze się to czyta :)

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...