Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mały drewniany robot i księżniczka z pieńka

Tom Gauld

Mały drewniany robot i księżniczka z pieńka

7.2

(9 ocen) wspólnie z

30,25

 

Co za zaskakująco urocza książka. Przejmowałem się losem księżniczki z pieńka, podobały mi się wszystkie przygody, których nie dane nam było zobaczyć, a także kibicowałem rodzinie żuczków (Neil Gaiman)

Wydawało mi się, że świat nie potrzebuje już nowych baśni, dopóki nie przeczytałam tej pięknej, zabawnej i doskonałej książki (Carson Ellis)

Baśń Gaulda jest zarówno oryginalna, jak i ponadczasowa. Brzmi zupełnie świeżo, a zarazem znajomo, jak byśmy już ją kiedyś słyszeli, a teraz wreszcie sobie o niej przypomnieli. Czarująca (Kirkus Reviews)

Tom Gauld stworzył klasyczne, baśniowe arcydzieło, które działa dokładnie tak, jak powinno. W swoim niepowtarzalnym stylu połączył takie elementy jak rodzinę królewską, robota, wiedźmę, wynalazczynię, trolla, kapitana statku, las, duchy, a nawet żuki (!), i zaaranżował je w piękną, nietuzinkową i satysfakcjonującą opowieść pełną przygód. A wszystko to zwieńczone, oczywiście, motywem miłości między bratem i siostrą (Oliver Jeffers)

Tom Gauld potrafi opowiadać historie jak mało który spośród żyjących artystów. W tej odnajdziemy wszystkie najlepsze cechy jego dzieł – jest piękna, wciągająca, poprowadzona po mistrzowsku i oryginalna. Wzbudza we mnie zazdrość (Jon Klassen)

W tej książce kryje się cały wszechświat. To rozrywkowa, mądra i urocza lektura (Jillian Tamaki)

Centrala
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-638-9291-3

Liczba stron: 40

Format: 23.6x28.7cm

Cena detaliczna: 52,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...