Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Matematyka. jakie to proste! wyd. 2

Matematyka. jakie to proste! wyd. 2

35,92

 

Wydanie II zmienione i uaktualnione

Matematyka jest istotną częścią naszego codziennego życia. Bez niej po prostu nie da się żyć, więc trzeba się jej nauczyć. Można to zrobić absolutnie bezboleśnie, a nawet czerpać z nauki przyjemność i zadowolenie. Chcemy pomóc Wam w odkrywaniu tajemnic matematyki, rozwiązywaniu coraz trudniejszych problemów. Jesteśmy pewni, że ta książka pomoże zaprzyjaźnić się z matematyką, że będzie pełnić funkcję przewodnika po tej fascynującej dziedzinie wiedzy. Jest bowiem doskonale opracowanym i sprawdzonym kompendium wiedzy matematycznej nie tylko dla uczniów na poziomie szkoły podstawowej i branżowej, ale także w technikach i liceach. Zapewne pomoże Ci zdać egzamin maturalny.

W książce każdy problem matematyczny omówiony jest od konkretu do abstrakcji, co powoduje, że jest ciekawy i czytelny dla uczniów w każdym wieku, od pierwszoklasisty do licealisty. Znajdziecie tu podstawowe i czytelne informacje o pojęciach matematycznych pojawiających się w szkole. Wszystkie czynności prowadzące do rozwiązania zadania opisane są w sposób zrozumiały, stanowią niezbędnik do codziennej pracy. Książka pomoże Ci rozwiązać zadania domowe, przygotować się do sprawdzianu, egzaminu, a rodzicom pracującym ze swoim dzieckiem w domu zastąpi korepetytora.

Mocną stroną książki wyróżniającą ją spośród wydawnictw matematycznych na polskim rynku jest dobrze opracowana szata graficzna. Pobudza wyobraźnię, zachęca do pracy. Dzięki niej nawet trudne treści stają się zrozumiałe.

Podręcznik został podzielony na 6 rozdziałów: liczby, algebra, geometria, trygonometria, statystyka, prawdopodobieństwo. Taki układ jest bardzo wygodny zarówno dla ucznia jak i rodzica. Wszystkie tematy ułożone są w kolejności zdobywania wiadomości matematycznych przez ucznia na każdym poziomie nauki.

Każdy temat danego rozdziału książki zaczyna się od wyjaśnienia zagadnień matematycznych z nim związanych – uczeń interpretuje i przetwarza informacje tekstowe, łączy je z tematem, zadaniem do rozwiązania, rozumie i interpretuje odpowiednie pojęcia matematyczne. Następnie na podstawie rysunku, prostego zapisu symbolicznego przeprowadza rozumowanie składające się z niewielkiej liczby kroków, ustala kolejność czynności (w tym obliczeń) prowadzących do rozwiązania problemu, potrafi wyciągnąć wnioski z informacji podanych w różnej postaci w książce. Uczeń rozwiązuje zadanie, prowadzony przez książkę jak przez nauczyciela.

Arkady
Zintegrowana

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-213-5139-1

Liczba stron: 264

Format: 20.0x23.5cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Tłumaczenie: Baranowska Marzena

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...