Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Medytacja ignacjańska Wprowadzenie do modlitwy Pismem Świętym

Gallagher M. Timothy

Medytacja ignacjańska Wprowadzenie do modlitwy Pismem Świętym

20,68

 

Prosto z serca zwracaj się w ciszy do Tego, który cię kocha… Timothy M. Gallagher OMV, rekolekcjonista, znawca duchowości ignacjańskiej, autor wielu bestsellerowych tytułów, w swojej kolejnej książce wszystkich pragnących zbliżyć się do Boga zaprasza do modlitwy Jego słowem. Podążając duchowym szlakiem Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli, proponuje czterdzieści medytacji biblijnych obejmujących lekturę fragmentu z Pisma Świętego, krótkie rozważanie oraz pytania „po modlitwie”. Wprowadzenia ojca Gallaghera – oparte na refleksji i biblijnych obrazach – to doskonały przewodnik po modlitwie słowem Bożym zarówno dla osób początkujących na tej drodze, jak i tych, które już taką modlitwę praktykują, szukając w niej nowej głębi. Które ze słów Pisma najbardziej do mnie przemówiło? Czego doświadczyło moje serce w trakcie tej modlitwy? Co czuję, że Pan mówi do mnie? Niech treści zawarte na tych stronach pomogą korzystającym z nich wzrastać w miłości Boga, którego poszukuje ich serce. Timothy M. Gallagher OMV Wspaniała i wyjątkowa pomoc w Ćwiczeniach duchowych. Michael Kennedy SJ

WAM
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788327738486

Tytuł oryginalny: An Ignatian Introduction to Prayer. Scriptural Reflections According to the Spiritual Exercies

Liczba stron: 136

Format: 12.5x17.5cm

Cena detaliczna: 35,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Bielas

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...