Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Microsoft Excel w zastosowaniach statystycznych Praktyczne przykłady analiz ekonomicznych i biznesowych

Microsoft Excel w zastosowaniach statystycznych Praktyczne przykłady analiz ekonomicznych i biznesowych

38,37

 

rzeglądasz oferty pracy i wszędzie wymagana jest bardzo dobra znajomość programu MS Excel w szczególności w zakresie tworzenia raportów statystycznych? A może w pracy wykorzystujesz Excela i wiele czasu zajmuje Ci wykonywanie standardowych, codziennie powtarzanych czynności, zaś efekty Twoich analiz nie są zadowalające? Chciał(a)byś się nauczyć sprawnie i efektywnie posługiwać Excelem, wykorzystując jego wszechstronne możliwości? Chciał(a)byś poznać i zrozumieć zastosowanie narzędzi statystycznych, a przede wszystkim nauczyć się w praktyce przeprowadzać analizy statystyczne, m.in. używać statystyk opisowych, stawiać i weryfikować hipotezy statystyczne, budować modele ekonometryczne, analizować szeregi czasowe, przeprowadzać optymalizację, czy tworzyć modele symulacyjne? A może potrafisz już to wszystko robić, ale szukasz inspiracji do tworzenia interaktywnych raportów statystycznych w Excelu i przedstawiania wyników w formie profesjonalnych kokpitów menedżerskich (ang. dashboards)? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedź jest twierdząca, oznacza to, że ta książka została napisana właśnie dla Ciebie!

Niniejsza książka powstała w wyniku wieloletniej obserwacji osób na co dzień posługujących się Excelem. Podstawowy kurs statystyki znajduje się w programie niemal każdego kierunku studiów –zarówno z obszarów ścisłych, społecznych, jak i humanistycznych. Problem w tym, że po zapoznaniu się z potężną dawką teorii często nie wiemy, jak zastosować ją w praktyce do stworzenia raportu analitycznego w pracy zawodowej czy do opracowania wyników, które mają nam posłużyć do pracy dyplomowej. Mimo że na rynku istnieje wiele pozycji z tematyki statystyki, a jeszcze więcej poświęconych Excelowi, to zgodnie z wiedzą autorów nie istnieją inne książki, które łączą te dwie dziedziny i oferują czytelnikowi tak dopracowane gotowe do użycia narzędzia stworzone w Excelu, służące do analiz statystycznych.

W książce znajdziesz praktyczne przykłady aplikacyjne typu case study, wyjaśniające od A do Z cały proces analizy statystycznej, a więc:

• wybór odpowiedniej metody w zależności od celu badania i typu analizowanych danych;
• dobór konkretnych narzędzi w Excelu do przeprowadzenia analizy;
• omówienie działania tych narzędzi w kontekście teoretycznym i przede wszystkim praktyczne ich zastosowanie;
• dokładne wyjaśnienie wyników zwracanych przez użyte narzędzia i co oznaczają otrzymane wartości;
• interpretacja uzyskanych wyników oraz stworzenie na tej podstawie rekomendacji.

Książa stanowi więc zbiór praktycznych zastosowań Excela do analiz statystycznych. Tematyka omawianych przykładów skupia się głównie wokół obszarów ekonomicznych, biznesowych i społecznych. Niemniej jednak prezentowane metody są na tyle uniwersalne, że można je także stosować do innych obszarów tematycznych. Całość prezentowana jest w formie warsztatowej, w myśl zasady „Learning by doing”. Nie znajdziesz tu suchej teorii. Stawiamy na praktykę!

Na koniec należy zaznaczyć, że książka stanowi jedynie wprowadzenie do tematyki statystycznej analizy danych. Nie omawiamy więc tutaj bardziej zaawansowanych modeli, a odsyłamy do dodatkowej literatury. Do pełnego zrozumienia wszystkich omawianych tu zagadnień i przykładów aplikacyjnych wymagana jest znajomość programu MS Excel na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym.

PWE
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-208-2461-2

Liczba stron: 270

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...