Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Międzynarodowy przewóz kontenerowy w świetle prawa i praktyki Poradnik użytkownika

Krzysztof Kochanowski

Międzynarodowy przewóz kontenerowy w świetle prawa i praktyki Poradnik użytkownika

80,19

 

Monografia jest pierwszą w Polsce wyczerpującą publikacją omawiającą prawne aspekty transportu międzynarodowego, z naciskiem położonym na transport morski i kontenerowy, przede wszystkim w ujęciu praktycznym, wzbogaconym o analizy teoretycznoprawne, przedstawiając je z punktu widzenia tak prawa polskiego, jak i systemów prawnych państw obcych oraz konwencji międzynarodowych.

Przedmiotem pracy jest wszechstronna analiza prawna współczesnych przewozów międzynarodowych wykonywanych przy użyciu różnych środków transportu (tzw. kontenerowy transport multimodalny). W opracowaniu skoncentrowano się na swoistej umowie transportu multimodalnego, odrębnej w swej istocie od klasycznego przewozu morskiego, lądowego lub lotniczego, a zarazem inkorporującej w swej treści elementy poszczególnych kontraktów przewozowych, przedstawiając zasady i sposoby funkcjonowania umowy przewozu multimodalnego w praktyce.

Treści przedstawione przez Autora są próbą wyjaśnienia mechanizmów prawnych rządzących międzynarodowym transportem kontenerowym poprzez analizę typowych warunków konosamentu multimodalnego, przygotowaną na przykładach standardowych warunków przewozowych stosowanych przez operatorów europejskich. Przedstawiając prawne mechanizmy działania systemów transportu światowego, opisano w niej główne podmioty uczestniczące w tej działalności, ich prawa i obowiązki, sposoby działania i reagowania na sytuacje kryzysowe. Autor wskazuje także skuteczne sposoby zabezpieczania interesów oraz dochodzenia swoich praw przez polskich przedsiębiorców zaangażowanych w handlu i transporcie międzynarodowym.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-810-2561-4

Liczba stron: 520

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 120,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...