Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Misja Marty

18,37

 

Marta jest starszą siostrą Bidżeja, którego rodzice zauważają częściej niż ją. Mama Marty ma bzika na punkcie diety bezglutenowej, a tata zazwyczaj milczy. A Marta? Jest przekonana o swojej inności. Przez to w klasie czuje się jak kosmitka. Uwielbia jeździć na desce i zaglądać do dziupli starych drzew. W tych ostatnich może się skryć przed burzą – burzą na dworze, w szkole i w domu. Nie jest tak zwaną grzeczną dziewczynką, ma swoje zdanie i nie waha się go wyrażać. Pewnego dnia jej życie się zmienia, a wszystko przez pachnicę dębową – rzadki rodzaj chrząszcza. Dlaczego chrząszcz zmienił życie nastolatki? Czy dzielenie pokoju ze starszą kuzynką ma więcej plusów czy minusów? Przekonajcie się sami, sięgając po pierwszą z serii książek o przygodach Ich Trójki.

Książka o wrażliwości na przyrodę i siebie samych. Czyta się ją jak scenariusz dobrego młodzieżowego serialu. A na koniec zostaje w sercu mocne przekonanie, że młodzi ludzie są wspaniali, że to oni zmieniają świat na lepsze, mimo że my, dorośli, często im tego nie ułatwiamy.
To także książka o sile relacji rodzinnych, rodzeństwa, przyjaciół, ludzi z osiedla, których łączy wspólny cel – uratowanie drzew przed wycinką. O tym, że warto się angażować, działać, ale też prosić o pomoc.
Jestem pewien, że niejedno zdanie wypowiedziane przez bohaterkę opowieści, Martę, znajdzie się w pamiętniku lub smartfonie Czytelników. Jak na przykład to – „Nie ma co rozmyślać, trzeba działać!” – posłuży jako inspiracja czy motywacja do działania.
Marek Michalak, autor książek dla dzieci i młodzieży,
pedagog, Rzecznik Praw Dziecka 2008–2018,
Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu

Srebrny Las
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-678-6108-3

Liczba stron: 168

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...