Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mistrz przeznaczenia. Zwycięskie życie. Ponad zamęt życia

James Allen

Mistrz przeznaczenia. Zwycięskie życie. Ponad zamęt życia

29,59

 


W książce "Mistrz przeznaczenia. Zwycięskie życie Ponad zamęt życia" Autor opowiada, jak wykraczać ponad codzienność i sięgać po to, co wyższe. Tłumaczy, jak nasze myśli, emocje i czyny tworzą sieć skutków w naszym życiu i wyjaśnia sposoby przywrócenia stanu pierwotnego, czyli nie zanieczyszczonego ludzkim błędem.

Cierpienie wynikające z owych błędów można odwrócić, autor tego dokonał i bazując na własnym doświadczeniu spisuje metody uczynienia tego. Wlicza się w to umiejętność kontrolowania swoich motywów działania oraz ustalanie tego, co słuszne, czyli tego co przynosi niezmącony spokój i zadowolenie.

W drodze do tego celu musimy potrafić wpierw poprzez właściwą medytację doświadczyć naszą Wyższą Istotę. Pozwoli nam to zrozumieć, co dla nas i innych jest najlepsze, a następnie w taki sposób utrwalić to w umyśle, by stało się naszą siłą napędową, która z radością pcha nas w kierunku postawionych sobie zadań. Na drodze tej pojawią się przeszkody pochodzące z przeszłości, a autor wyjaśnia, jak poradzić sobie z nimi po mistrzowsku. Na ścieżce ważne staje się tworzenie i kultywowanie cech charakteru silnej i spełnionej osobowości – odwagi, ufności, samodyscypliny, prostoty. Szczęście nie jest wynikiem samego tylko dążenia i osiągania, lecz oddania swojej energii i zasobów dla ogólnego dobra ludzkości, co oczywiście nie wyklucza bogactwa czy wielkości.

Centrum
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-66388-20-8

Liczba stron: 240

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...