Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Monsun
5.8

(10 ocen) wspólnie z

26,00

 

"Monsun" to trzy odrębne historie o tematyce sensacyjnej. Łączą je wspólni bohaterowie - oficerowie amerykańskiego wywiadu, których zadaniem jest rozwikłanie zagadkowych i niebezpiecznych zjawisk - ogromnych ognistych kul niszczących całe miasta, niezwykle częstych kataklizmów w różnych częściach globu oraz nieznanych obiektów latających poruszających się w powietrzu z zawrotną prędkością i atakujących wojskowe samoloty. Gra toczy się o wysoką stawkę, ponieważ katastrofy pochłaniają życie tysięcy ludzi. Zaangażowane są amerykańska armia, wywiad wojskowy i oddziały specjalne. Ze względu na globalną skalę kataklizmów, akcja książki dzieje się na całym świecie. Przedstawione wydarzenia są tajemnicze, a działania agentów zmierzające do poznania prawdy odsłaniają fakty, które powodują że lektura z każdą przeczytaną stroną staje się coraz ciekawsza.

Autor Wiesław Pasławski zadebiutował w 2001 roku wydaną w Internecie książka "540 dni w armii" opisującą zjawisko tzw. fali w Wojsku Polskim. Książka ta przysporzyła mu bardzo wielu czytelników, którzy dokonali subskrypcji na otrzymywanie nowych rozdziałów na swoje adresy e - mailowe. Następną pozycją była zbierająca wyjątkowo dobre recenzje blogerów książkowych komedia "Szynkadela - produkt polski" wydana w 2015 r.

Wiesław Pasławski
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-942-9711-4

Liczba stron: 164

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 26,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...