Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Najlepsza zupa na świecie

Susanna Isern

Najlepsza zupa na świecie

25,96

 

Książeczki dla dzieci mają za zadanie zaszczepić najmłodszym najważniejsze życiowe wartości - w tym przyjaźń i poczucie wspólnoty. Historia "Najlepsza zupa na świecie" to piękna opowieść, która zaciekawi, rozśmieszy i pouczy. Wszystko zaczyna się od wielkiej zamieci - ale nawet śnieżna zawierucha nie powstrzyma przyjaciół przed wspólnym spędzeniem czasu.

Przez zamieć wszyscy są zmarznięci, dlatego szukają schronienia w chatce żółwia, który właśnie wstawia wodę na zupę. Każdy zwierzak przyniósł ze sobą swoje ulubione składniki i wręcza je głównemu kucharzowi. Ten zaczyna pichcić przysmak, którego woń ogarnia całą chatkę.

Zupa jednak nie jest tutaj najważniejsza, gdyż wiatr i chłód panujące na zewnątrz zostają przegnane przede wszystkim dzięki historiom, piosenkom i żartom, które każdy zwierzak opowiada innym. Przyjaźń ogrzewa ich jeszcze zanim zdążą posmakować zupy.

Jednak i zupa na nich czeka - nie jest to po prostu zwyczajne danie - to najpyszniejsze, co kiedykolwiek jedli. Żółw twierdzi, że nie dodawał żadnego cudownego składnika. Po chwili jednak wyjawia tajemnicę smaku wszystkim przybyłym.

Autorką tej książki jest Susanna Isern, której historyjki dla małych dzieci przynoszą wiele radości, morałów i dobrej zabawy. Dzięki zdolności opowiadania prostymi słowami o ważnych sprawach autorka ta zaskarbiła sobie zaufanie wielu rodziców i dzieci.

Tako
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-654-8075-0

Liczba stron: 32

Format: 240x257mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...