Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Największe kłamstwa współczesnej medycyny

Beata Peszko

Największe kłamstwa współczesnej medycyny

1.0

(1 ocena) wspólnie z

22,60

 

Ta niezwykle interesująca książka ukazała się w trudnym czasie globalnej pandemii, gdy życie postawiło przed nami nowe wyzwania, nowe reguły codzienności i musimy im sprostać oraz podporządkować się. Ekstremalna sytuacja zmusza nas do zastanowienia się nad nieprzewidywalnością naszego życia, nad jego kruchością i znaczeniem ludzkiego zdrowia a w tym kontekście nad misją lekarzy, którzy z racji wykonywania swojego zawodu zobowiązani są nam pomagać i leczyć nas.
Książka ta ukazuje mechanizmy funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego, sprytne urabianie klienta zarówno przez przemysł farmaceutyczny i spożywczy, z czego nie zdajemy sobie sprawy na co dzień i poddajmy się temu systemowi stając się jego elementem. Co nas codziennie truje, co jest zdrowe to tylko niektóre z poruszonych tematów w tej książce.
Obecny czas pandemii zdruzgotał nasze poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do nieomylności człowieka. To czas obalania wielu dotychczasowych mitów i odkrywania nowych, a może starych, niezauważanych prawd. Mając nareszcie dużo czasu w trwającej dobrowolnej izolacji docieramy do nowych pokładów rozumienia i wiedzy. Być może Największe kłamstwa współczesnej medycyny czyli gorzka prawda o leczeniu, otwiera kolejne drzwi do zrozumienia pewnych wypieranych ze świadomości aspektów, których wcześniej nie dostrzegaliśmy, albo w ogóle nie zwracaliśmy na nie uwagi. Z pewnością to literatura skłaniająca do refleksji, konstruktywnych własnych wniosków i do pogłębiania wiedzy w zawsze aktualnych tematach zdrowotnych dla każdego pokolenia.

Lew
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-939-9386-4

Liczba stron: 126

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...