Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nauka na co dzień: Maszyny

Jenny Jacoby

Nauka na co dzień: Maszyny

23,87

 

Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz maszyny. Jedne ułatwiają nam codzienne życie, jak rower, którym pojedziesz na niezapomniane wycieczki. Inne, na przykład sztuczne satelity, przekazują sygnały radiowe i telewizyjne oraz śledzą zjawiska pogodowe.
Ciekawi cię, którą maszynę było najtrudniej wynaleźć? Domyślasz się, jak będą wyglądały maszyny przyszłości? Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób i ty możesz zostać superwynalazcą albo superwynalazczynią? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania!
Poznaj niezwykłych ludzi, których wynalazki zmieniły świat. Wykonaj samodzielnie kilka prostych maszyn i też zostań wynalazcą albo wynalazczynią!
Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.
Nie zamierzamy wkładać dzieciom do głów, że powinny się interesować nauką, bo jest kluczem do ich sukcesu. Ta seria sprawi, że dzieci same odkryją, jak pasjonująca jest nauka - i to jest właśnie klucz do sukcesu! „Nauka na co dzień” w niezwykle angażujący sposób pokazuje zastosowania technologii, inżynierii, matematyki i fizyki w codziennym życiu. Skłania do myślenia, obserwowania i doświadczania.
Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.

Papilon
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-271-0662-9

Liczba stron: 48

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...