Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O kwiatach
8.1

(15 ocen) wspólnie z

69,00

 

Album zawiera piękne fotografie kwiatowych kompozycji oraz opowieść o kwiatach. Łukasz i Radek, właściciele znanej poznańskiej kwiaciarni Kwiaty&Miut w swoją osobista historię wplatają w sezonowość świata roślin. Opowiadają o dostępnych w tych porach roku gatunków kwiatów i tłumaczą, jak się nimi zajmować. Od hiacyntów i kwitnących gałęzi, przez jaskry, zawilce, dalie, po chryzantemy, sukulenty i oplątwy. Podają też kilka przepisów step by step, jak kompozycje kwiatowe wykonać.

Wąska urokliwa ulica Szamarzewskiego na poznańskich Jeżycach. Jeszcze kilka lat temu trochę zapomniana, dziś tętniąca życiem i zapełniająca się nowymi, niebanalnymi miejscami. Śmiało można powiedzieć, że do tego renesansu Jeżyc przyczynili się Łukasz i Radek – właściciele kwiaciarni Kwiaty&MIUT, która powstała tu w 2013 roku. To nie jest zwyczajny sklep z gerberami i czerwonymi różami. W jeżyckich bukietach prędzej znajdziemy maki, jaskry i pulchne piwonie, rośliny łąkowe i te, które pamiętamy z babcinych ogródków. Wbrew fantazyjnym modom z targów florystycznych, twórcy tego miejsca stawiają na lekkość, naturalność i prostotę, tworząc własny – rozpoznawalny już – styl.

Książka podzielona jest według sezonowego klucza. Zawiera opisy autorskich kompozycji kwiatowych oraz wskazówki, jak te kompozycje zrobić samemu, gdzie zdobyć, kupić czy zebrać ciekawe rośliny. To bardziej zbiór inspiracji, niż sztywny instruktaż układania bukietów. Zajrzeć tu może każdy miłośnik kwiatów, także amator, który o kwiatach dopiero się uczy. Ponad wszystko, to książka dla tych, którzy cenią naturalne piękno i ładne przedmioty, bo jak podkreślają sami autorzy: – Kwiaty&MIUT są miejscem, w którym znajdziecie sztukę użytkową i zrobicie użytek ze sztuki.

Full Meal
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-939-7825-0

Liczba stron: 168

Format: 225x305mm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...